סופית: להקת שלווה לא תייצג את ישראל באירוויזיוןלהקת שלווה הודיעה על פרישה מהתכנית 'הכוכב הבא לאירוויזיון'- זאת בשל קיום החזרות לתחרות האירוויזיון בשבת: "ידענו את הכללים מההתחלה, לא האמנו שנגיע עד כאן"

עכשיו זה סופי: אחרי ניסיונות למצוא פתרונות - להקת 'שלווה' פרשה מגמר 'הכוכב הבא לאירוויזיון'. שלושה מחברי הלהקה הינם דתיים ושומרי מסורת, וכבר לפני שלושה שבועות העלו בפני ההפקה את האפשרות שיפרשו כדי להימנע מחילול שבת במידה שיזכו. למרות המאמצים מצד הפקת התכנית 'הכוכב הבא', המהווה את תחרות הקדם לאירוויזיון, להשפיע על איגוד השידור האירופי לאשר ללהקה לא לקחת חלק בחזרה הגנרלית שתתקיים ביום השבת, הבקשה נענתה בשלילה מצד האיגוד, דבר שגרם ללהקה להסיר את מועמדותה מהתחרות הנחשקת. 

להקת 'שלווה' נחשבה למועמדת המובילה לניצחון. כעת, לאחר שהלהקה פרשה, היא בעצם מוותרת על ההשתפות בגמר התחרות הישראלית, ועל הניסיון לייצג את ישראל באירוויזיון שיתקיים בארץ. 

צילום: דוברות שלווה

השבוע אמר גורם בהפקה כי נעשו כמה שיותר ניסיונות לפתור את הבעיה, אך לא נראה כי יש פתרון שיאפשר את השתתפות הלהקה, אשר חלק מחבריה שומרי שבת, להופיע. עוד צויין כי בהפקה פסלו את האופציה לשלוח רק חלק מחברי הלהקה לתחרות. אפילו שרת התרבות מירי רגב ניסתה להתערב בנושא, ללא הועיל. 


איגוד השידור האירופי מסר: "כל ערוץ תקשורת חייב לציית לכללי התחרות באופן גורף ובהתאם לכללים הקיימים. הכללים הללו כוללים נוכחות חובה בכל החזרות וההופעות החיות, וחלים על כל חברי המשלחת והמתמודדים. כל בקשה לחריגה מהכללים במסגרת של נסיבות מקלות, תישקל בהתאם להשפעה אפשרית של החריגה על המשתתפים, המשלחות, התחרות עצמה או הקהל". בנוסף, מדגישים באיגוד כי "לא תתקבל שום החלטה על סמך מצב היפותטי, כי אם אך ורק על פי בקשה רשמית".

להקת שלווה הוקמה במסגרת עמותת שלווה, הפועלת עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים. בלהקה ישנם שמונה חברים: שי, מנהל הלהקה; טל, שמנגן בכלי הקשה ומתמודד עם תסמונת דאון; יוסף, נגן תופים וזמר שמתמודד עם תסמונת וויליאמס, יאיר, נגן כלי הקשה שמתמודד עם תסמונת דאון, גיא, נגן הקלידים שמתמודד עם עיוורון, דינה, זמרת המתמודדת עם עיוורו וענאל, הסולנית שמתמודדת גם היא עם עיוורון.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה