בני הנוער מצביעים ברגליים: ט"ו בשבט ללא סלולריכשכולם מדברים על דור שמתחבר יותר ויותר למסכים- בני עקיבא מנסה לשנות את הכיוון. השנה, בפעם הראשונה, ייצאו עשרות אלפי חניכי בני עקיבא לטיולי ט"ו בשבט ללא המכשיר הנייד שלהם. לקראת הטיול הועברו לחניכים בסניפים מערכי הדרכה חינוכיים על חשיבות המהלך ובניית אלטרנטיבות ראויות. המטרה היא כפולה- חיבור לארץ ולנופי ארץ ישראל, ויעד חברתי ליצור חיבור חברתי בריא יותר.

בשנים האחרונות נראה שהדור הצעיר מתחבר יותר ויותר למסכים, ופחות פחות מחובר לטבע כשגם השיח הבין אישי כבר לא היה מה שהיה בעבר. בוועידת ההנהגה הארצית של בני עקיבא שהתקיימה בפסח האחרון (מתקיימת אחת ל-5 שנים) התקבלה החלטה משמעותית במטרה להתחיל כיוון של שינוי. ע"פ ההחלטה בטיולי ט"ו בשבט בתנועה ייצאו החניכים ללא המכשירים הסלולריים.

נוסח ההחלטה: ט"ו בשבט ללא טלפונים ניידים

הטלפונים הניידים הם כלי נחוץ לחיינו, אך ההתמכרות לשימוש בהם מונעת מלחוות את הקשר הבין-אישי ומגבילה את המפגש עם הטבע והסביבה.

המסע הוא חלק מתהליך חינוכי המספק הזדמנות לחוות את האווירה החברתית ולהעמיק את הקשר הבלתי -אמצעי עם הארץ, ויש ללמוד להגביל את השימוש באמצעי המדיה במהלכו.

לכן הוועידה מחליטה לקיים את טיול ט"ו בשבט ללא טלפונים ניידים, למעט לבעלי תפקידים ולצרכים מיוחדים. יום זה יספק הזדמנות חינוכית לעיסוק בשימוש הנכון במדיה הדיגיטלית.

תתקיים הכנה בסניפים לקראת הטיול ובה יעסקו בהיבטים השונים של הנושא.

לקראת טיולי ט"ו בשבט הועברו בסניפים מערכי חינוך והדרכה בנושא וכן הצוות הסניף פעל מול ההורים להסבר המהלך.

מזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל:  מבחינתנו, יש מטרות מרכזיות למהלך. ראשית, חיבור לארץ ישראל ולנופיה, ושנית- ליצור מרחב חברתי בריא יותר ועידוד שיח, חשיבה ודיבור אמיתי- תוך יצירת כיוון למקומם האמיתי של המכשירים הסלולריים והמסכים בחיינו."


תמונה מטיולי ט"ו בשבט בעבר. קרדיט: דוד שטיין.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה