בסקר שנערך בקרב תושבי ירושלים והערים השכנות לה בנושא תחושות תושבי העיר למצב הבטיחות בדרכים, עולה כי תושבי העיר נתנו את הציון 6.4 (בסקלה של בין 1-10) לתחושת הביטחון שלהם בדרכים. הסקר נעשה על ידי עמותת אור ירוק ומטרתו להגביר את המודעות והטיפול בנושא הבטיחות בדרכים בקרב ראשי העיריות.

כאמור, 27% מתושבי ירושלים מצפים מהעירייה להתקין פסי האטה ברחבי העיר על מנת שאלו יפחיתו את מהירות נסיעת המכוניות ויעלו את רמת הבטיחות. בערים השכנות לירושלים עולה אפילו יותר אחוז התושבים הדורשים התקנת פסי האטה מהעירייה. בבית שמש ובמבשרת ציון למשל, 40% מתושבי העיר דורשים התקנת פסי האטה ובאילו במעלה אדומים 80% (!!!) מתושבי העיר דורשים זאת.

פסי האטה מעלים את רמת הבטיחות בדרכים

למי שאינו נתקל בפס האטה או בשינוי בדפוס הנהיגה שהוא גורם לנהג, נסביר תחילה: פס האטה או במפר, כפי שנהוג לכנותו, הוא מעין בליטה מוגבהת מעט בכביש. ישנו מגוון של סוגים וחומרים מהם עשויים פסי האטה והנפוצים ביניהם עשויים מפלסטיק, גומי, אספלט או אבן משולבת.

הבליטות המוגבהות מאטות את נסיעת הרכב על ידי כך שהן גורמות להרעדת הרכב כאשר הוא חולף עליהן. ככל שמהירות הרכב תהיה גבוהה יותר ופס ההאטה יהיה גבוה יותר ופחות שיפועי, כך תחושת הרעד תעלה. על כן, על מנת להימנע מעוצמת רעידה גבוהה, הנהגים לוחצים על דוושת הבלם (ברקס) ומאטים את מהירות הנסיעה.

על מנת לשמור על הנסיעה האיטית לאורך כברת דרך ולא באופן נקודתי בלבד, יש להתקין רצף של פסי האטה. בכל מקרה יש להיוועץ במהנדס תנועה על מנת שיקבע את המיקום הבטוח והנכון ביותר להצבתם.

חשיבות פסי האטה בשכונות מאוכלסות בקשישים וילדים

עמותת אור ירוק טוענת שבשכונות מגורים שבהן נמנות אוכלוסיית קשישים וילדים עולה חשיבות התקנת פסי האטה. בקרבת בתי ספר, מעונות יום, מוסדות ציבור, מתנסים ומעברי חציה ישנו ריכוז גבוהה של הולכי רגל לצד תנועת מכוניות נוסעות וחונות. נסיעה במהירות גבוהה בכבישים הסמוכים למקומות רגישים כאלו מעלה את הסבירות לתאונות. על כן יש לפעול להורדת מהירות הנסיעה גם במישור ההסברתי, באמצעות פעילויות הדרכה וחינוך, כמו גם באופן פיזי כמו התקנת פסי האטה, שילוט ותמרור המתריע על הימצאותם של הולכי רגל.

בנוסף, קיומם של פסי האטה מביאים להפחתת כמות הרכבים הנוסעים בדרך נתונה. מי שאינו מחויב להגיע או לעבור בדרך עם פסי האטה יחפש דרך אחרת שבה יוכל לנסוע מהר יותר. מלבד היתרון הבטיחותי זוכים התושבים גם להפחתת בזיהום האוויר שנגרם מריבוי המכוניות.

 

לנקוט פעולות להעלאת רמת הבטיחות בערים

 

הציון הנמוך לו "זכו" עיריות ירושלים והסביבה מחייב את ראשי הערים לפעול במשנה המרץ על מנת להעלות את רמת הבטיחות ברחבי הערים ויפה שעה אחת קודם.