על מה חשוב לשים דגש בעת הקמת בריכות שחייה בגינות פרטיות?

תכנון נכון ומקצועי– לא משנה איזו גינה תרצו לבנות והאם להקים בה בריכה פרטית או לא, יש צורך לתכנן היטב את שטח הגינה על פי כיווני האוויר ומסלול השמש, חלוקה לחללים והצבת אלמנטים שונים. את התכנון מומלץ לבצע על ידי אדריכל נוף המומחה בתכנון והקמת גינות, כך תוכלו לחסוך זמן יקר וכסף בשל טעויות שונות שעלולות לצוץ בדרך.

אל תוותרו על הדמיה – התוכנות המתקדמות של העידן המודרני מאפשרות לנו לבנות גינה מדויקת העונה על הציפיות והחלומות שלנו, וזאת על ידי תוכנות תלת מימדיות המאפשרות לנו לראות את עיצוב ותכנון הגינה הכי קרוב למציאות. על ידי תוכנות אלה תוכלו להתלבט לגבי גודל הבריכה, העיצוב שלה, להוסיף אלמנטים ולהגיע לרמת ביצוע מושלמת.

עבודה עם חומרים איכותיים – בריכה צריכה לשרת את דיירי הבית לכמה שנים טובות, ולכן שימוש בחומרים איכותיים יבטיח לכם תוצאות טובות לטווח הארוך. כאשר מדברים על בריכה מאסיבית ושלל חומרים סביב, החל מחיפוי סביבת הבריכה , הצמחייה, משטחי הריצוף, אבני שפה ועוד. במקרים אלה ישנה חשיבות רבה לבחירת חומרים סופר איכותיים שיוצבו סביב, ובדרך זו תוכלו למנוע תקלות ובעיות שעלולות לצוץ בעתיד.

שילוב ציוד חדשני ואיכותי – גם מבחינת ציוד ואביזרים בבריכה וסביב לה אין מקום לטעויות, כמו למשל אביזרים לניקוי הבריכה, רצפת דק איכותית ועוד. ציוד זה יכול לעשות לכם את החיים קלים יותר ולאפשר לכם לתחזק את הבריכה באופן קל יותר, ולכן חשוב מאוד לבחון את הציוד והאביזרים החדשניים הקיימים בשוק.

שימת דגש גם לתכנון נכון של הגינה סביב

עם כל הכבוד לבריכה, ויש לנו לא מעט כבוד אליה, בתהליך הקמת גינות יש צורך לייחס חשיבות גם לנוף סביבה, שהרי הוא זה שיקבע את מראה הבריכה. ולכן, בתהליך הקמת בריכת שחיה, יש לתכנן את הנוף סביב שיכול להיות עצים הממסגרים את הבריכה ונותנים לה מראה של מעיין בטבע הפתוח, שילוב פרחים צבעוניים על פי עונות השנה, שילוב דשא סינטטי, פסלים לנוי, תאורה המתאימה לאופי הבריכה ובכלל כל אלמנט עיצובי שיכול להשפיע על הנראות הכללית של הבריכה. מובן שכל אלה צריכים להיות משולבים בסינרגיה מושלמת עם הבריכה, כך שמצד אחד הם לא יגנבו את ההצגה של הבריכה, ומצד שני יבליטו את היופי סביב.

 

המאמר נכתב באדיבות ערן לוינסון – אדריכל נוף ומעצב גינות 054-5228882.
הדמיה: נועה בן ארויה-אדריכלית נוף.