מהו המגאפון

כאשר מדובר במגאפון, מדובר על מכשיר הרלוונטי לצורך הגברה. כלומר, המגאפון הוא מעין רמקול בעוצמה גבוהה מאוד. במגאפון ניתן להשתמש עבור הדרכה של קהל גדול, בתרגילים גדולים שונים, במצבי חירום, בהפגנות ועוד. אין ספק שכאשר יש צורך להשמיע הדרכה או הוראות עבור קהל גדול ולטווח רחב ומשמעותי, הרי שמגאפון הוא מכשיר ההגברה האידאלי עבור צרכים מעין אלו. באמצעות המגאפון, האדם אשר אוחז בו, יכול להשמיע גם בסיטואציות בהן יש קהל גדול ורעשי רקע משמעותיים מאוד.

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של מגאפונים, הרלוונטיים בעיקר עבור עוצמות הגברה שונות הנדרשות בכל סיטואציה שבגינה נדרש מגאפון. לכן, על מנת שהמגאפון יהיה שימושי, יעיל ויממש את מטרותיו, יש לבדוק מהי המטרה אשר לשמה נדרש המגפון מחד ומאידך, מהי העוצמה של כל מגאפון המוצע לכם. לאחר שתבחנו היטב את הפרמטרים הללו, תוכלו לבצע רכישה נכונה של המגאפון.

סוגי מגאפונים

כיום ניתן למצוא סוגים רבים של מגאפונים. ישנם מגאפונים קטנים המתאימים להגברה לטווח מרחק קצר יחסית ולעומתם מגאפונים גדולים יותר, המתאימים עבור הגברה משמעותית יותר, לקהל גדול יותר ולטווח מרחק משמעותי יותר. כך שחשוב מאוד לבחור את גודל המגאפון בהתאם לעוצמה הנדרשת ובהתאם לטווח השמיעה אשר בגינו נדרש המגאפון. ישנם מגאפונים אשר ניתן לתלות באמצעות רצועה וישנם מגאפונים אשר יש צורך להחזיק ביד. כאשר מדובר במגאפון כבד, חשוב מאוד לבחור במגאפון אשר ניתן לשאת אותו באמצעות רצועה, עבור הנוחות שבדבר. חשוב מאוד לדעת שמגאפון יכול לפעול באמצעות סוללות גדולות יותר או קטנות יותר ועדיין להיות בעל אותה העוצמה. לכן, כדאי לרכוש מגאפון אשר פועל באמצעות סוללות קטנות יותר, שכן, מדובר בדבר נוח ופרקטי יותר.

מלבד זאת, כיום ניתן למצוא מגאפונים אשר ניתן לכרוז בהם באמצעות מכשיר קטן אשר יוצא מהם, או מגאפונים אשר יש צורך לכרוז בהם עצמם. כל אדם יכול לבחור את המגאפון בהתאם לאיך שנוח לו באופן אישי להשתמש בו. יתר על כן, כיום ניתן למצוא מגאפונים אשר יש להפעיל אותם באמצעות כפתור הפעלה או מגאפונים אשר פועלים בעת הצורך בלחיצה כאשר יש צורך לכרוז במגאפון ומפסיקים את פעולתם בתום הדברים הנאמרים, בהרפיית הכפתור שיש צורך ללחוץ עליו – מגאפונים מעין אלו חוסכים אנרגיה, מכיוון שהם אינם פועלים באופן רציף, אלא פועלים רק כאשר יש צורך לדבר בהם.

כיצד תבחרו את המגאפון הטוב ביותר

אם אתם זקוקים למגאפון, הרי שחשוב מאוד שתבחרו אותו בהתאם למספר פרמטרים: ראשית, עליכם לבחור אותו בגודל הרלוונטי לכם, שיהיה לכם נוח לכרוז בו. שנית, עליכם לבחור אותו בהתאם לעוצמה הנדרשת לכם בהגברה. עבור קבוצה גדולה, המתפרשת על פני שטח גדול וכן, עבור סיטואציות שבהן יש רעש משמעותי במקום שבו צריך לכרוז באמצעות המגאפון, הרי שיש צורך במגאפון בעל עוצמת הגברה גבוהה. לעומת זאת, בסיטואציות בהן יש צורך לכרוז עבור קהל מצומצם, הפרוש על פני שטח קטן יותר, ללא רעשי רקע משמעותיים, ניתן לבחור במגאפון בעל עוצמת הגברה נמוכה יותר. מעבר לכך, חשוב לרכוש מגאפון איכותי, אשר יגביר את הנאמר בצורה ברורה, ללא רעשים. כיום ישנם מגאפונים עם בלוטוס או מכשירים שונים אשר ניתן באמצעותם להשמיע גם קטעי קול במגאפון כגון: מוזיקה, קטעי מידע ועוד.