ההבדל בין לייזר טאג לפיינטבול

הואיל והתחום של לייזר טאג במרכז עדיין חדש יחסית בישראל, רבים נוטים להתבלבל בינו לבין פיינטבול, משחק יריות קבוצתי אחר שכבר עשה עליה לארץ הקודש לפני מספר שנים. לכן כדאי להבהיר שבעוד שמדובר בשני משחקים שהכללים בהם דומים – דהיינו לפגוע בחיילי האויב תוך כדי התחמקות מהם – בפיינטבול נעשה שימוש בכדורי צבע שנורים מרובים מכאניים. כדורי אלה פוגעים בשחקנים, לעיתים מכאיבים וכמעט תמיד מלכלכים.

בלייזר טאג, לעומת זאת, נעשה שימוש מושכל בטכנולוגיית אינפרא אדום שמייתרת את הצורך בתחמושת אמיתית. המשחק כולו מנוהל על ידי מחשב, ואם שחקן ירה לעבר שחקן אחד, המחשב קובע האם הייתה פגיעה ומאותת על כך לשחקנים. אין שימוש בכדורי צבע, אין כאב ואין לכלוך, פשוט משום שהמשחק איננו מכאני אלא טכנולוגי; כמו כן, בגלל הטכנולוגיה השונה, גם הציוד הנלווה שהשחקנים עוטים על גופם שונה במקצת בין משחק למשחק.

איך משחקים לייזר טאג?

כאמור, המשחקעדיין אינו מוכר כל כך בישראל, אולם אם תרצו לשחק בלייזר טאג אינכם אמורים להיתקל בבעיה למצוא מתחם. בדרך כלל אפשר לשחק בקבוצות של זוגות (מינימום) ועד עשרים אנשים בכל משחק, כאשר כל שחקן מתחמש בציוד מיוחד הקולט ומשדר פגיעות לייזר וכמובן ברובה לייזר מיוחד.

לאחר מכן כל השחקנים יוצאים אל מתחם שמדמה שטח בנוי, עם מכשולים שאפשר לטפס עליהם, לארוב מאחוריהם ולירות על כל מי שמתקרב. המטרה: לשרוד כמה שיותר זמן ועם כמה שפחות פגיעות. חושבים שתצליחו במשימה? אל תשכחו שאתם לא לבד אלא תלויים גם בחברי הקבוצה שלכם, לכן חשוב להיות בקשר ולתכנן את המהלכים מבחינה אסטרטגית. בהצלחה!