המלינים גורסים כי הפיצ'רים החדשים שיוצאים עם השקה של כל גרסה טרייה של אייפון או אנדרואיד בעיקר משדרגים פונקציות קיימות ולא ממש מאפשרים למשתמשים לעשות דברים חדשים עם המכשירים שלהם. פיצ'רים כמו זיהוי פנים, מצלמה איכותית יותר או מסכים ברזולוציה גבוהה יותר הם אמנם מהנים עבור המשתמש, אבל הם לא מהפכניים ברמת השימוש היומיומי.

יחד עם זאת, מבט מסביב מגלה כי יש חידושים מעניינים בפתח שעומדים לחולל שינויים מהותיים בדרך בה אנחנו משתמשים בסמארטפונים שלנו ובמגוון האפשרויות שהם יציעו לנו כבר בעתיד הנראה לעין. המשיכו לקרוא וקבלו טעימה קטנה ממה שצופן העתיד בתחום הטלפונים החכמים.

חיי סוללה ארוכים במיוחד

כל משתמש סמארטפון יודע שאחת המצוקות המרכזיות הקשורות במכשיר הזה, שאליו פיתחנו תלות ממשית, היא חיי הסוללה הקצרים שלו. חברות רבות נמצאות כיום במרוץ לפיצוח חידת הסוללה ומנסות להיות הראשונות שיפרצו את הדרך לחיי סוללה ארוכים יותר ו/או למשך טעינה קצר יותר, פיתוח שתהיה לו השפעה מרחיקת לכת גם מחוץ לזירת הטלפונים החכמים בה אנו עוסקים כאן. אחת החברות הללו היא אנרג'ייזר, יצרנית הסוללות הותיקה, שמפתחת טלפון חכם הפועל על מערכת ההפעלה אנדרואיד, שהפיצ'ר המרשים ביותר שלו הוא ללא ספק הסוללה שלו ששמה את המתחרות שלה בכיס הקטן עם 16,000 mAh (מילי אמפר לשעה). לפי עדויות ראשונות, התוצאה היא מכשיר עבה וכבד משמעותית מאשר אלה שהתרגלנו אליהם, אך מצד שני הסוללה שלו אמורה להחזיק במשך לא פחות משבוע לאחר טעינה בודדת.


ניהול זמן המסך שלנו

אפל עומדת בימים אלה ממש בפני השקה של ה-iOS 12, והשמועות אודות החידושים שיציע המכשיר נמצאות בשיאן. אחד המעניינים שבהם מגיע דווקא מהתחום האישי יותר ולא בהכרח הטכנולוגי – אפל מנסה לעזור לנו לנהל טוב יותר את כמות הזמן שאנחנו מבלים מול מסכי המכשירים שלנו בעזרת פיצ'ר חדש העוקב אחר זמני השימוש שלנו עד לרמת האפליקציה הספציפית. הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה של האייפון תאפשר לצפות בזמני השימוש באפליקציות לפי קטגוריות (ע"ע משחקים, רשתות חברתיות, דוא"ל וכד'), תספק סיכום שבועי של הרגלי השימוש שלנו ואף תאפשר לנו לקבוע לעצמנו מכסות לשימוש לכל אפליקציה.

המציאות הרבודה עולה שלב

חידוש נוסף שצפוי לנו ב-iOS 12 מגיע משיתוף פעולה של אפל ופיקסאר, שפיתחו יחד פורמט קבצים חדש שמיועד לאפליקציות מציאות רבודה. הפורמט, המכונה USDZ, נמצא בידיהן של כמה חברות גדולות כולל אדובי, אוטודסק ועוד, שהודיעו כבר שהן מפתחות אפליקציות המבוססות עליו. משתמשי הגרסה החדשה של האייפון יוכלו ליהנות מיישום פרקטי במיוחד של הפורמט הזה בעזרת אפליקציית מציאות עבודה בשם Measure. כפי שנרמז משמה, האפליקציה מאפשרת למשתמש למדוד אובייקטים פיסיים בעולם סביבו. ישנן אפליקציות צד שלישי שמציעות את האופציה הזו היום, אבל כאן ישנו ניצול של יכולות המציאות הרבודה המתקדמות של אפל לצורך קבלת תוצאות מדויקות יותר.

אלה הם רק כמה מהחידושים שמצפים לנו בזמן הקרוב, ועושה רושם כי חברות הסלולר לא נחות לרגע בניסיון להיכנס לראש של משתמשי הטלפונים החכמים ולהבין מה יהיה הפיצ'ר הבא שיכבוש את לבם ואת ארנקם. נקווה שמתוך המאמץ הזה אכן ימשיכו לצמוח חידושים שיהפכו את החיים של כולנו לקלים ומאוזנים יותר.

היכנסו למפרטי גרסאות סמארטפונים חדשים מיצרני סמסונג, אפל, LG ועוד