איך ללמוד שפה חדשה?אם אתם מבוגרים או הורים לילדים שרוצים ללמוד שפה חדשה, חשוב שתבינו שהיום מלבד המסגרת הרגישה והמוסדית של לימוד שפה, ניתן באמצעות כמה וכמה דרכים יצירתיות ללמוד שפה חדשה, תוך שליטה בשפה והבנתה.

 

שפות כפי שרובינו יודעים, הן מפתח לתקשורת רחבה יותר עם מגוון אנשים וגופים תוך שלימוד שפות מקנה כוח ללומד ויותר עוצמה בכל תחום שבו הוא עוסק. בשל כך רבים מחפשים אחר יותר שפות לרכוש ודרכים רבות ללמוד שפות חדשות.

אז כיצד מבוגרים יכולים ללמוד שפה חדשה?

אם אתם אנשים מבוגרים שסיימו את בית הספר התיכון ואף את האוניברסיטה, חשוב שתדעו כי שפות אף פעם לא מאוחר מידי כדי ללמוד, כמו כל תחום בחיים, וכיום באמצעות כמה שיטות קלות וכיפיות תוכלו ללמוד שפה חדשה. אז מהן השיטות?

צפייה בסרטים והאזנה לשירים – אחת הדרכים ללמוד שפות חדשות היא באמצעות צפייה בסרטים ובסדרות שדוברות שפות שונות. ספרתית למשל, ניתן ללמוד באופן מופלא באמצעות צפייה בטלנובלות שם השפה מדוברת בבהירות כאשר ניתן ליהנות מתרגום רצוף בעת הצפייה. באמצעות שירים ניתן להבין יותר את העגה המדוברת בכל שפה, תוך תרגום השירים באמצעות תוכנות לתרגום שפות.

האזנה לקלטות לימוד – דרך נוספת ללמוד שפות חדשות היא באמצעות האזנה לקלטות לימוד. באמצעות שיטה זאת אפשר להאזין לשיעורים של 'אחד על אחד' עם מורים לשפות שונות, תוך שרבות מהקלטות ללימוד שפות חדשות מלוות גם בספר לימוד וחוברת משימות שעוזרת ללמוד בצורה מהירה יותר את השפה.

קבוצות לימוד – אחת הדרכים הכיפיות ללמוד שפה חדשה היא באמצעות קבוצות לימוד. כיום ניתן למצוא קבוצות שלומדות יחד מגוון שפות ביניהם: אנגלית, גרמנית, איטלקית, ספרתית ועוד. בדרך כלל הלימוד מתרחש דרך מכונים או שגרירויות של הארצות השונות.

וכיצד ילדים יכולים ללמוד שפה חדשה?

בכל הנוגע ללימוד שפות לילדים מחוץ לשעות הלימוד, ישנם גם כן כמה רעיונות מוצלחים ביניהם:

סאמר סקולסאמר סקול היא שיטת לימוד נהדרת לילדים. אל הסאמר סקול יוצאים הילדים בחופשת הקיץ כאשר היעדים שלהם הם ארצות הברית או לונדון. בזמן השהייה של 10 ימים בחו"ל, לומדים הילדים בשעות הבוקר את השפה ובשעות הערב יוצאים למגוון פעילויות כיפיות ותרבותיות שבהן הילדים מדברים אנגלית ומתרגלים את האנגלית שלהם. סאמר סקול מאפשר חופשה נפלאה לחודשי הקיץ והוא משפר את ידיעות האנגלית בצורה מדהימה!

סאמר קאמפ – סאמר קאמפ הוא מחנה קיץ שבדומה לסאמר סקול גם מאפשר לילדים ללמוד שפה חדשה במדינה דוברת אנגלית. סאמר קאמפ מתאים לילדים בגילאי 10 עד 18, כאשר בני הנוער מתמקמים בקנדה או בארצות הברית תוך חנייה באזורי טבע קסומים, כאשר מהלך הפעילויות לומדים הילדים אנגלית ועוסקים במגוון פעילויות ביניהם: ספורט ימי, ספורט אתגרי, פעילויות מוסיקליות וטרקים בהרים. במהלך מחנה הקיץ הילדים פוגשים חברים חדשים דוברי אנגלית ובכך מרגישים כי ניצלו את הקיץ בצורה נפלאה!

מומלץ לקרוא: הדברים שצריכים לבדוק לפני יציאת הילדים לסאמר סקול

שיעורים פרטיים – דרך נוספת שבאמצעותה ניתן ללמוד שפה חדשה היא באמצעות שיעורים פרטיים. שעורים פרטיים באנגלית, ערבית, צרפתית או בכל שפה: יעזרו לילדכם לחזק את הידיעות שלהם ויפתחו להם דלתות בעתיד.

משחקי קופסא -  הדרך שרוב הסיכויים שהילדים שלכם ישמחו ללמוד דרכה היא דרך משחקי קופסא.  דרך זאת מאפשרת גם למידה וגם נותנת הרגשה נעימה ולא גורמת לילדים להרגיש במסגרת קשה וקשוחה.

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה