למה לעשות ביטוח מקיף כשיש ביטוח צד ג' ?ענף ביטוחי הרכב בישראל מורכב משלושה סוגי ביטוח עיקריים:

 

ביטוחי הרכב בישראל מורכב משלושה סוגי ביטוח עיקריים:

    1. ביטוח חובה - ביטוח חובה המיועד למטרות כיסוי נזקי גוף אשר נגרמו למבוטח ולצד שלישי (ביטוח זה הינו ביטוח חובה לכלל בעלי הרכבים בישראל ובלעדיו לא מותרת תנועת כלי הרכב. מיותר לציין שנהיגה ללא ביטוח חובה הנה עברה על החוק).
    2. ביטוח צד ג' לרכב - מיועד למטרות כיסוי נזקי רכוש אשר נגרמו לצד שלישי כתוצאה מפגיעת כלי רכבו של המבוטח ברכוש. חשוב לדעת שביטוח זה איננו מכסה נזקי רכוש של המבוטח עצמו.
    3. ביטוח מקיף לרכב - מיועד לצרכי כיסוי נזקי רכוש אשר נגרמו לרכבו של מחזיק הפוליסה. בנוסף, פוליסת המקיף לרכב כוללת בתוכה הרחבות כיסוי המותאמות לצרכיו הביטוחיים של בעלי הרכב (מחזיק הפוליסה), סוג הרכב וכדומה.

  • ביטוח מקיף מעניק כיסוי מלא על כל נזק שנגרם לרכב. הוא מכיל את הכיסויים הניתנים בביטוח צד ג' בתוספת פיצוי כספי בכל מקרה של נזק לרכב שנגרם כתוצאה מפגיעה או תאונה אשר הובילו לירידה בערכו ולאובדן שווי הרכב, וזאת בהתאם לדוח שמאי. זהו הביטוח הטוב ביותר ששוק הביטוח מציע, והוא מעניק מגוון כיסויים נוספים כמו – פיצוי במקרה של גנבת רכב, פיצוי במקרה של נזק כתוצאה מתאונה, השחתה, אסונות טבע כגון שריפה או שיטפון, הגנה משפטית, רכב חליפי במקרה של תאונה וגניבה, שמשות וגרירה ועוד כיסויים שונים המשתנים בין חברות הביטוח.
  • מה מכיל ביטוח צד ג' ומהם היתרונות שלו?
  • ביטוח צד ג' הנו ביטוח המכסה נזקים שנגרמו עקב תאונה או פגיעה לרכוש של צד שלישי. נזקים אלה לא חייבים להיות בהכרח פגיעה ברכב, אלא יכולים להיות פגיעה בגדר, בעמוד חשמל ובכל רכוש אחר שאינו שייך לכם. במקרה של פגיעה וגרימת נזק, חברת הביטוח תדאג לתשלום פיצוי כספי בגין הנזק שגרמתם, וזאת בהתאם לגבולות האחריות הנקובים בפוליסה שרכשתם. באפשרותכם לרכוש ביטוח ללא השתתפות עצמית, אך בעלות גבוהה, או ביטוח עם השתתפות עצמית בעלות נמוכה יותר. 
  • לפוליסת הביטוח ניתן להוסיף מגוון של כיסויים ביטוחיים שיאפשרו לכם לנהוג בראש שקט, כמו – כיסוי שבר שמשות, גרירה, רכב חליפי, הגנה משפטית, ביטוח מערכת מולטימדיה או רדיו, ביטול השתתפות עצמית ועוד.

מה ההבדלים בין ביטוח מקיף לרכב לבין ביטוח צד ג ומתי מומלץ לרכוש כל אחד מהם?

ביטוח מקיף לרכב ( כשמו כן הוא ) הינו הביטוח המקיף ביותר לבעלי רכבים בבעלות פרטית. ביטוח זה כולל בתוכו כיסוי מלא עבור כל נזק אשר ייגרם לכלי הרכב ו/או לנזקי רכוש אשר נגרמו כתוצאה מפגיעת כלי הרכב ברכוש השייך לאחר (צד שלישי). כמו כן, הכיסוי הביטוחי מיועד למקרים בהם הרכב נגנב, הושחת במתכוון או בזדון או בגין כל נזק אשר נגרם לכלי הרכב המבוטח כתוצאה משריפה ואסונות טבע וכיסויים נוספים המותאמים לסוג הרכב ומערכות האבזור של כלי הרכב.

מצד שני, ביטוח צד ג הינו ביטוח המיועד אך ורק לצרכי כיסוי נזקי רכוש לצד שלישי וזאת בהתאם להיקף האחריות המוגדרת בפוליסה. בשני סוגי הפוליסות, צד ג  וביטוח מקיף כאחד, תוכלו להוסיף הרחבות ביטוחיות הכוללות בין היתר: כיסוי שבר זגוגיות, גרירה, רכב חליפי, ביטוח מערכות אבזור, הגנה משפטית מפני תביעות רכב, ביטול השתתפות עצמית וכדומה.

על מנת לענות על השאלה המרכזית: למה לעשות ביטוח מקיף כשיש ביטוח צד ג', מומלץ לבצע בראש ובראשונה הליך השוואת מחירים ביטוח צד ג' וביטוח מקיף ולבחון את עלויות הביטוח בהתאם לשווי הרכב. ברוב המקרים, בעלי רכבים ישנים או רכבי יד שנייה בוחרים לבטח את רכביהם באמצעות ביטוח צד ג' מורחבים ואילו בעלי רכבים חדשים או בעלי רכבים יוקרתיים יעדיפו לרכוש ביטוח מקיף מורחב. תקציב לביטוח רכב חייב להיקבע בראש ובראשונה בהתאם לשווי של כלי הרכב, כאשר חישוב עלויות הביטוח לצרכי ביטוח מקיף כוללים בין היתר פרמטרים כגון: סוג הרכב, שנת ייצור הרכב, מערכות האבזור ברכב, עברו הביטוחי של הנהג, מספר הנהגים העיקריים בכלי הרכב וגם נתון סטטיסטי אודות פופולאריות הרכב בקרב גנבי רכבים.

לצורך בירור מדויק של מחיר ביטוח צד ג  או ביטוח מקיף ו/או ביטוח משולב של ביטוח רכב חובה וצד ג, אנו ממליצים לכם לעשות שימוש באתרי אינטרנט שונים בהם תוכלו למצוא מחשבון ביטוח צד ג או מחשבון לצורך ביטוח חובה או ביטוח מקיף בהתאם לסוג הרכב הנמצא בבעולתכם. יחד עם זאת, לצורך התאמת תנאי הפוליסה ותעריפי הפוליסה האופטימאליים ביותר עבורכם, אנו ממליצים לכם להיוועץ עם סוכן ביטוח מורשה המתמחה בענף ביטוחי הרכב.

המאמר נכתב בחסות מאסטר ביט

תמונה 2


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה