כך תתמודדו עם תקלות נפוצות במכשיר האייפוןכשסטיב ג'ובס הכניס לחיינו את מכשיר האייפון לפני קצת יותר מעשור, לא חשבנו שהוא עתיד לשנות את עולמנו. אבל זה מה שקרה. אין ספק שהמהפכה הזו מעלה שאלות פילוסופיות כבדות משקל הנוגעות בזמינות ובפרטיות, אבל במאמר הזה נטפל בסוגיה הרבה יותר פרקטית ופרוזאית – איך מתמודדים או מצמצמים, מראש, תקלות במכשיר האייפון.

 

רפואה מונעת לאייפון

כאמור, בעשור השני למהפכת הסמרטפונים התלות שלנו בהם היא עובדה קיימת שקשה להפריך - רובנו מכורים. לתקלה טריוויאלית במכשיר שמנתקת את המשתמש הממוצע מזרם המידע עלולה להתלוות תגובה רגשית קשה. הסמרטפון נתפס אצל רבים ככלי עבודה ואפילו לסוג של איבר חיוני בגוף. כאשר זו נקודת הפתיחה, הדרך הטובה ביותר להתמודד עם תקלה היא פשוט למנוע אותה מראש. לפעמים לא צריך יותר ממטען לאייפון ספייר בשביל לחסוך הרבה עוגמת נפש.

אפשר לחלק את סוגי התקלות באייפון לשלוש קטגוריות עיקריות – פגיעה פיזית עקב מכה או חשיפה לרטיבות, פגיעה בחומרה כמו שקעים או מעגלים חשמליים או תקלה בתוכנה. כמעט את כל התקלות הללו אפשר למנוע באמצעות התנהגות זהירה והקפדה על כמה כללים פשוטים.

פגיעה פיזית באייפון

האייפון שרוב היום יושב בכיס, מונח על שולחן העבודה או מוחזק אצלנו ביד, חשוף למכות או נפילות לאורך מרבית שעות היממה. תנועה קלה שמזיזה את האייפון המונח בקצה השולחן, עלולה להסתכם בנפילה שמנפצת את המסך ואפילו מרסקת מערכות פנימיות. איך מונעים את זה? לא מוותרים על מגן גומי איכותי. אבל המפתח למניעת 'תקלה' כזו לא קשור לאייפון אלא להתנהגות המשתמש. בקיצור: נזהרים. מרחיקים את המכשיר מהישג ידם של ילדים וחיות מחמד, מקפידים לא להניח את המכשיר בקצה שולחן, מדף או כל מקום אחר שמועד לפורענות.

זהירות, סכנת טביעה!

האייפון שלכם לא אוהב מים והוא לא יודע לשחות. תשדלו לא לקחת אותו לים או לבריכה. אם כן, תיערכו בהקדם ותצטיידו בשקית ניילון אטומה. בנוסף, אל תשכחו: הניאגרה בשירותים אינה מדף.

פגיעת חומרה

נקודת התורפה של האייפון ורוב הסמרטפונים האחרים היא השקעים. מכה או נפילה עלולה לפגוע בשקע. אבל במרבית המקרים האויב הגדול של השקע הוא המטען לאייפון. או ליתר דיוק – היד שמנענעת את המטען של האייפון. לחץ מיותר או שימוש במטען לא איכותי עלולים להוביל לתגובת שרשרת שדופקת את השקע שהוא, כידוע, המפתח לאייפון טעון. תהיו עדינים איתו.

 

חטפת וירוס בסמרטפון

כן, יש וירוסים לאייפונים והם עלולים להיות הרסניים. סמרטפון הוא מחשב לכל דבר והמעבד שלו חשוף לאותן סכנות אליהן חשוף המחשב האישי שלכם. תתנהלו עמו בצורה דומה. אל תיפתחו ווטסאפים חשודים, אל תיכנסו לאתרים חשודים וכמובן שגם התקנת תוכנת אנטי וירוס תמיד יכולה לבוא בחשבון.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה