הכול יודעים כי כבישי ישראל הם נחשי אספלט ארסיים. האיום בהכשה הוא איום מתמיד. כל נהג יכול לגרום תאונה או להיות קורבנה. הכול צפוי והרשות- ובעיקר הפראות- נתונה בידי הנהגים האוחזים בהגה... בהינתן מציאות זו עשוי כל אחד מאתנו להיזקק לשירותיו של עורך דין תעבורה.

 

ציות לחוקי התנועה אמור להיות מובן מאליו אבל כיום, כאשר דעתם של נהגים רבים מוסחת על ידי הטלפונים הסלולאריים, תכנת ה- WAZE, שלטי חוצות ענקיים ועוד "רעשי רקע" חזותיים, קשה לשמור על ריכוז וקשב בשעת הנהיגה. גם הצפיפות הרבה בכבישים מסוימים, פקקי התנועה, כל מה שעלול להוציא נהג מדעתו- גם הם הופכים לגורמי סיכון לגרימת תאונות או לניסיון לעבור על חוקים מסוימים כדי להרוויח זמן, שהרי למי הדרך אינה אצה-רצה במקומותינו.

תחומי העיסוק של עורך דין תעבורה

הסיוע של עורך דין תעבורה יכול להיות חשוב ומשמעותי ביותר בשורה של עבירות ובהן: נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה בשכרות, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תאונות דרכים, חנייה במקום אסור, נהיגה ללא רשיון, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ועוד.

אין ספק כי התחום שבו נדרש סיוע ואף ייצוג של עורך דין תעבורה הוא במקרים של עבירות חמורות. מעורבות של עו"ד תעבורה יכולה לעשות את ההבדל בין הרשעה לבין זיכוי, ועל פי רוב - להפחתת העונש.

 חשיבותו המכרעת של ייעוץ הניתן על ידי עורך דין תעבורה

על פי ייעוץ מהיר של עורך דין סמוך למועד תאונה, דוגמה, שמירה על זכות השתיקה, לפחות בשלב הראשוני, עשויה להתברר כעצה נכונה ונבונה מאין כמוה. אכן, לפעמים שתיקה שווה זהב. בגלל הפחד והחרדה, נהג  שגורם לתאונה עלול למסור הודאה מידית כי הוא אשם. הודאה כזאת עלולה להקשות על העורך דין, העשוי למצוא נסיבות מקלות ולהרשעה בסעיף פחות חמור.

ויתור על שכירת שירותו של עורך דין עלולה להתברר בטעות חמורה. כאשר על הכף מונח הסיכון לשליל רשיון, מה שיקשה מאוד על החשוד או הנאשם לנהל שגרת חיים רגילה בכלל ולעבוד ולהתפרנס בפרט, ברור שיש תועלת ברורה וודאית בשירותו, חרף עלותה.

עורך דין מאומן ומיומן יכול, לדוגמה, לטעון בשמכם כי יש לכם עבר נקי, כי מעולם לא ביצעתם עבירת תנועה, כי מהימנות  תוצאות בדיקת הינשוף מוטלת בספק בגלל שהיו פגמים בביצועה, כי פגעתם ברכב בניסיון למנוע פגיעה קרובה לוודאות בנפש ועוד. העורך דין מכיר היטב הן את החוק והן את הפרצות בו וניסיונו מאפשר לו לבסס את קו ההגנה תוך ניצולן.

עיניכם הקוראות עדות- ללא עורך דין תעבורה יקשה עליכם מאוד לצאת פטורים בלא עונש לאחר שנתפסתם בביצוע עבירת תנועה, קל וחומר עבירה חמורה שהעונש הצפוי בגינה כרוך בשלילת רישיון ממושכת ואולי אף- לא עליכם- במאסר.

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה