מספר שאלות שתסייענה לכם להחליט בין סוגי מערכות הישיבה השונות:

מהו ההרכב המשפחתי שלכם?

ילדים, פעוטות, תינוקות (וגם בעלי חיים) המשתמשים אף הם בסלון "מכתיבים" מגבלות מסוימות, כמו בחירת סוג הריפוד (עור, זמש או בד), צבע הריפוד (ריפוד בהיר מתלכלך בקלות ודורש ניקוי לעיתים קרובות יותר), הצורך בפינות מעוגלות וכן הלאה.

 

האם אתם מחפשים מערכת ישיבה לתקופה קצרה או ארוכה?

אחד הקריטריונים של זוגות צעירים, סטודנטים ואנשים הגרים בשכירות לתקופות זמן קצרות (שנה) בבחירה בין סוגי מערכות ישיבה שונות הוא קלות השינוע שלהן בין הדירות השונות. מערכות ישיבה גדולות, מסורבלות, כבדות או כאלה המצריכות שינוע מיוחד (למשל, מנוף לצורך הכנסה לדירה מהחלון, בשל רוחבן) אינן מתאימות למי שעובר דירה בכל שנה, מכיוון שהן עלולות לסבך עוד יותר את מעבר הדירה, שנחשב למסובך ממילא.

 

מה גודלו של הסלון שלכם?

גודל החלל הוא קובע את גודל מערכת הישיבה, את מיקומה ואת הרכבה. אסור למערכת הישיבה להשתלט על כל החדר, לכן, לסלונים קטנים יותר, מומלצת, למשל, ספה בצורת ר', המוצמדת לקירות הרחוקים יותר ויוצרת שדה ראייה פתוח.

 

איזה שימושים אתם עושים בסלון?

כפי שציינו בהתחלה, כיום, אנחנו עושים כמעט הכל בסלון, לכן, כדאי לבחור ריהוט פונקציונאלי שיכול לתת מענה לכל הצרכים השונים. למשל, מספר כורסאות (במקום מערכות השלוש, שתיים ואחת המיתולוגיות) כשיש לכם מספר ילדים, מערכת ישיבה הכוללת שזלונג, אם אתם משתמשים בסלון לצורך התפרקדות של סוף יום ורביצה מול הטלוויזיה, ספה זוגית, אם ערבים רומנטיים הם אחד מהמרכיבים בלו"ז המשפחתי-זוגי שלכם וכן הלאה.

 

באיזו תדירות אתם מארחים?

 

אם נשוב לייעודו המקורי של הסלון, האירוח, נגלה כי קשה מאד לשמור על הסלון נקי ומסודר לקראת בואם של אורחים, כשכל המשפחה משתמשת בו כל הזמן. מערכות ישיבה עם כיסויים נשלפים הניתנים לכביסה, כריות צבעוניות שהכיסויים שלהן מרוכסנים, כיסויי סלון פשוטים ליומיום הפרושים מעל מערכת ישיבה איכותית ויוקרתית - כולם יכולים לסייע לכם בשילוב בין חדר משפחתי לחדר בו אתם מארחים.

 

הדבר האחרון והחשוב ביותר, הוא שאתם (כל המשפחה) תחושו בנוח להשתמש בסלון באופן שוטף. ולכן, כשאתם בוחרים מערכת ישיבה, בחנו אותה מאספקט הנוחות וההתאמה לכל מי שעתיד ליהנות ממנה.

ש