מאות בעלי עסקים השתתפו השבוע בועידה הדיגיטלית לעסקים בירושלים שהתקיימה באוניברסיטה העברית בהר הצופים. מטרת הועידה הייתה להעביר מידע רלוונטי ועדכני אודות שיווק דיגיטלי וחדשנות, ולהביא חברות בינלאומיות לספר אודות דרכים לפיתוח חדשנות עבור עסקים קטנים וגדולים בירושלים, וזאת בכדי לעודד תעסוקה מקומית.

במהלך הכנס נערכו הרצאות וסדנאות מעמיקות, והסבר מלא ניתן לבניית העסק האינטרנטי של בעלי העסקים, החל משלב פתיחת עסק ועד שיווקו בכלים הדיגטלים המתאימים ויצירת חדשנות ארגונית.
 בין החברות הגדולות שהציגו: אמזון, זאפ , פיליפ מוריס, פייפל ועוד.

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת בירך ואמר: "העיר חווה פריחה חסרת תקדים בהיי-טק וכיום היא בין חמשת ערי הטכנולוגיה הצומחות בעולם. מדובר בגאות כלכלית שהעיר שלנו חווה. כמי שבא מהעולם העסקי, אני יודע שזאת הזדמנות עבור כל העסקים בעיר ובוודאי עסקים קטנים ובינוניים ליהנות מהזדמנויות שהעיר ירושלים מעניקה למי שרק יעז לנצל אותן".

עופר ברקוביץ,יו"ר תנועת התעוררות בירושלים וסגן ראש העירייה עד אתמול המתמודד לראשות העיר:" כשמדברים על חזון כלכלי לירושלים, פיתוח כלכלי זה האתגר הראשון של העיר. כל אתגר חברתי, ובמיוחד האתגר להשאיר משפחות וצעירים בעיר קשור לקידום העסקים המקומיים.חייבים לחבר את בעלי העסקים, ולייצר מציאות שמאפשרת להזמין חברות להתחבר לירושלים. בשביל זה צריך עיר נקייה ונעימה, על נושא זה אנו חלוקים עם ראש העיר וסוברים שנדרש שינוי מהותי בתרבות הניקיון בירושלים ועל כן ארצה לקדם שורה של מהלכים בנושא וכך גם אוכל להמשיך ולפעול לטובת אנשי העסקים".  

דרור אטרי מלשכת מסחר ירושלים והסביבה המליץ לבעלי העסקים לנצל את הפלטפורמה הדיגיטלית ואת הועידה בכדי לייצר כמה שיותר הזדמנויות עסקיות.

איימי עירון, מייסדת ומנכ"לית סלונה אמרה במהלך פאנל: "אחד הדברים היפים שניתן לראות היום אלו ההזדמנויות העסקיות שנמצאות בקהילות הדיגיטאליות. עסק קטן יכול להשתמש בקהילה הדיגיטאלית כדי לבנות את עצמו ע"י שיווק חווית המוצר.

דניאל אלפן, מנכ"ל פיליפ מוריס ישראל סיפר כיצד חברה יכולה לשנות את פניה באמצעות חדשנות טכנולוגית:" פיליפ מוריס נמצאת בחזית מהפכה מבוססת חדשנות אשר תוביל לסופו של העישון כמו שאנו מכירים אותו. במהלך העשור האחרון השקענו השקעה מסיבית במדע, מחקר ופיתוח כדי להמציא פתרונות, ליצור טכנולוגיות חדשות, ולפתח מוצרים פורצי דרך שצפויים להציג פחות סיכון לנזק בהשוואה לעישון ושעדיין מעשנים יסכימו לעבור אליהם.
 חברה נדרשת לאומץ, חזון ברור ומחויבות בכדי לערער את התעשייה שלה עצמה ולשנות את המודל העסקי הרווחי שלה על ידי הסתכנות בטריטוריות חדשות ולא ידועות, עד כדי כך שהיא אומרת ללקוחות שלה עצמה – הפסיקו לקנות סיגריות, בחרו מוצר נטול עשן".

אסי ישראלוף, שחקן ומנהל באפליקציית גיקאפס אמר כי:" בכדי לבסס היום עסק, במיוחד כשמדובר בעסקים קטנים או בינוניים, חייבים להשתמש במדיה הדיגיטאלית אחרת נשארים הרחק מאחור".

הועידה התקיימה בשיתוף האוניברסיטה העברית וביוזמת SHINE CONFRENSES.

תמונה: ליאת מנדל ו shine conferences