ראש העיר ירושלים ניר ברקת השיק אתמול את כפרי הסטודנטים החדשים שיזמה העירייה בשכונת גילה ובתלפ"ז באירוע פתיחה לא שגרתי יחד עם עשרות סטודנטים סביב מדורה בשכונת גילה

כפרי הסטודנטים הם פרויקט דגל של עיריית ירושלים אשר הוקמו במטרה לחבר בין בוגרי הארגונים השונים כמו מכינות קדם צבאיות, תנועות נוער וכו' לעשייה החברתית בירושלים ולהוות עבורם בית בעיר. הכפרים משותפים הן לחילונים והן לדתיים ביוזמת  עיריית ירושלים והמנהלים הקהילתיים של גילה ותלפ"ז ובשיתוף פעולה בין תנועת 'בית ישראל' ו'צעירים במרכז, המרכז האקדמי שלם, בני עקיבא, הקיבוץ הדתי.

ברקת הנרגש שיבח את היוזמה הברוכה וקרא לסטודנטים 'חלוצים' : "מרגש ומשמח לראות סטודנטים צעירים יוזמים ונלהבים, חדורי אכפתיות ועשייה חברתית. הצעירים והסטודנטים הם העתיד והחמצן של ירושלים. העשייה החברתית שלהם יוצרת חיבור נוסף אל העיר ואל החוויה סטודנטיאלית הירושלמית שאין לה מתחרים. יחד עם קרן המלגות העירונית, המעונות החדשים וחיזוק המוסדות האקדמיים, כפרי הסטודנטים הם צעד נוסף ומתבקש בעשייה החשובה שלנו לטובת הצעירים. צריך להקים ולשכפל כפרי סטודנטים כאלו נוספים בשכונות, ואנו נעשה כל מה שצריך כדי שזה יקרה". 

 

תמונות: ארנון בוסאני


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה