שר התיירות וראש העיר ירושלים בסיור בין המלונות החדשים שנפתחו השנה בבירהשר התיירות יריב לוין וראש העיר ירושלים ניר ברקת יצאו לסיור בין שלל המלונות שפתחו השנה את שעריהם בירושלים

אתמול (ד') קיימו שר התיירות יריב לוין, וראש העיר ירושלים ניר ברקת, סיור בין כעשרה בתי מלון שנפתחו השנה בבירה ומהווים חלק נכבד מאלף חדרי השינה שהתווספו בשנת 2017 לבדה לעיר. הסיור כלל מפגשים עם יזמי המלונאות העומדים מאחורי גל פתיחת בתי המלון בבירה השנה ותקיעת מזוזה במלון לאונרדו בוטיק בירושלים, בברכת הרב הראשי של ירושלים, הרב שלמה עמאר.

הפריחה מגיעה כשנה לאחר תקופה ביטחונית מורכבת, משום שהיא תוצר של החלטת כל הגורמים המעורבים בפיתוח התיירות בעיר – כי את ירושלים יש לפתח בתחום התיירותי בראייה ארוכת טווח, בתכניות חומש מתוקצבות מראש.

ראש העיר, ירושלים ניר ברקת ציין, כי "ירושלים עוברת מהפכה תיירותית ותרבותית בדרך אל היעד שהצבנו ל-10 מיליון תיירים בשנה. מעל עשרה מלונות חדשים בשנה, אלפי חדרים חדשים, התפוסה המלאה והעליה המאסיבית בכמות התיירים הם הוכחה שהאסטרטגיה שלנו מוכיחה את עצמה. התיירות מביאה פיתוח כלכלי רב, יוצרת מקומות תעסוקה רבים והכנסה לעסקים ומצעידה את ירושלים לעתיד מבטיח כלכלית"

שר התיירות, יריב לוין: ״ענף התיירות הוא אחד ממנועי הצמיחה הכלכליים החשובים בישראל. כל מיליון תיירים שמגיעים לישראל מכניסים לקופת המדינה 5.5 מיליארד שקלים ומייצרים עשרות אלפי מקומות עבודה בכל הארץ, והכי חשוב, התיירים שמגיעים לכאן הם שגרירי ההסברה הטובים ביותר שלנו. מי שהעז להשקיע בא על שכרו, ומי שיעז- יבוא על שכרו. אנחנו במשרד התיירות מסייעים לכל מי שיצטרף לתנופה. אנחנו נראה בקרוב בישראל את התייר ה-3 מיליון השנה ונסכם את השנה, עפ״י ההיערכות בכ-3.4 מיליון תיירים, שיא של כל הזמנים ועליה של עשרות אחוזים משנים קודמות. אני משוכנע שעם שותפים כאלה ועם רוח כזאת אנחנו נגיע לגבהים חדשים מהר יותר ממה שכולם מצפים.״


תמונות: נועם מושקוביץ

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה