החשיבות של משחקי הקופסא

משחקי קופסא הם בעלי יתרונות רבים, אישיים, משפחתיים וכמובן חברתיים. המשחקים הללו קודם כל מפתחים את דמיונם של הילדים, גורמים להם לחיזוק של הביטחון העצמי ולהכרת גבולות. הם מסייעים להתפתחות רגשית ומסייעם להם לתרגל מיומנויות פיזיות, כמו גם שכליות וחברתיות.  אך בראש ובראשנה אלו משחקים שמקרבים בין ההורים לבים הילדים.

לחזק את הקשר עם הילדים...

העידן המודרני הביא עימו לא מעט דברים טובים אך גם לא מעט בעיות. אחת הבעיות היא הריצה המתמדת של כולם, הרצון להספיק עוד ועוד ולקיים את המטלות שישנן... זה גורם ללא מעט הורים לבלות בקושי עם הילדים שלהם, וילדים צריכים דבר אחד מההורים – יחס. יחס כזה לא חייב להיות יום כיף בלונה פארק ומשחקי קופסא משותפים יכולים לעשות את העבודה מצוין. אם אתם רוצים לחזק את הקשר עם הילדים שלכם, קיבעו זמן קבוע עם הילדים למשחקי קופסא. הנה כמה דוגמאות למשחקים שתוכלו לשחק איתם ושכולם ייהנו מהם, וחלק מאותם משחקים בטוח שגם אתם ההורים מכירים מילדותכם:

  • דוקים – זוכרים את המוטות הדקים והקצרים? הם קיימים גם היום. זה משחק שמשלב קואורדינציה, סבלנות, ריכוז, ותכנון והוא מסייע מאוד לפיתוח המוטוריקה העדינה. משחק שגם ההורים וגם הילדים מאוד ייהנו ממנו והוא מתאים מגיל 5.
  • משחקי זיכרון – בסיס משחקי הזיכרון הינו קלפים שצריך לזכור מה יש בצד השני שלהם. זה משחק שמתאים כבר לילדים מגיל 3 ויש כמובן רמות שונות, ואלו משחקים שמפתחים מאוד את זיכרונם של הילדים ומגבירים אצלם את הביטחון העצמי.
  • דמקה – עוד משחק שרובינו ההורים שיחקנו בו כשהיינו ילדים. משחק שדורש מהילד תכנון של כמה צעדים קדימה והוא משלב אסטרטגיה ומרכיבים שונים אותם צריך לקחת בחשבון.

אין ספק שמשחקי קופסא יכולים להיות מרעננים עבור הילדים בעידן שלנו ומעבר לכך, הם בעלי יתרונות כל כך רבים שאסור לוותר עליהם. עליכם ההורים מוטל לדאוג שלילדים יהיו משחקי קופסא מגוונים, וכמובן, כדאי שתדאגו לזמן איכות קבוע איתם, זמן בו תשחקו משחקים שגם אתם אוהבים. מהר מאוד תרגישו איך הקשר ביניכם מתפתח ואיך הוא טוב יותר ממה שהוא היה בעבר.

אם ישנה התלבטות איפה לקנות משחקים אלו, אתם יכולים להכנס לקישור הבא, ולהנות ממגוון רחב של משחקי קופסא. מעבר לבית העסק לחץ כאן