חנוך רידר הבעלים לשעבר של איל מקיאג' על מסלולי לימודי איפור במכללת איל מקיאג'שוק התעסוקה של ימינו, ועוד יותר מכך שוק התעסוקה בהמשך המאה ה-21, מציבים אתגר של ממש בפני צעירים וצעירות שמתלבטים לאן לפנות, ובעצם לא רק צעירים וצעירות חוששים עקב רמת אי הוודאות הגבוהה אלא גם מבוגרים ומבוגרות יותר מבינים שלפעמים כדאי ללמוד מקצוע חדש כדי להבטיח תעסוקה מתגמלת גם בעתיד שבו עפ"י כל ההערכות מקצועות רבים ייעלמו משוק התעסוקה שכן בינה מלאכותית ומכונות יבצעו את אותן מלאכות.

 

מבחינה זו לימודי איפור הם סוג של תעודת ביטוח, שכן קשה לדמיין מצב שבו למשל כלה מפקידה את האיפור לקראת החתונה בידי מכונה או רובוט, משוכללים ככל שיהיו, מה גם שאיפור מצריך לא רק מיומנות גבוהה ועדינות מרבית אלא גם יצירתיות רבה. ואם כבר לימודי איפור, חנוך רידר - מי שהביא לארץ את המותג המוכר איל מקיאג' והבעלים לשעבר של הרשת - ממליץ על לימודים במכללה הירושלמית של רשת זו.

מדוע ממליץ חנוך רידר על לימודים באיל מקיאג' ירושלים?

אמנם לכאורה חנוך רידר אינו אובייקטיבי, שכן הוא זה שיזם את הקמת המכללה בירושלים, אולם כאמור מדובר בבעלים לשעבר של הרשת, וממילא קל למצוא גם בוגרים ובוגרות של המכללה, אשר שוכנת בקניון מלחה, שימליצו עליה בשמחה.

סיבה אחת לכדאיות לימודי האיפור במכללה היא צוות ההוראה המנוסה - המורות והמורים בקורסים השונים הם לא רק מקצוענים בתחום האיפור אלא גם בעלי יכולות הוראה גבוהות ובנוסף אמונים על מתן תשומת לב אישית לכל תלמיד ותלמידה והעצמתם כך שיוכלו למצות את הכישרון שלהם. סיבה נוספת היא מגוון מסלולי הלימוד ועוד בונוס משתלם הוא האפשרות לרכוש את מוצרי איל מקיאג' בהנחה משמעותית.

הקורסים שמתקיימים באיל מקיאג' ירושלים

בשלוחה הירושלמית של מכללת איל מקיאג' (שיש לה סניפים גם בבאר שבע, בני ברק, חיפה ותל אביב) מתקיימים 4 קורסים: הקורס הבסיסי ביותר נקרא איפור ביוטי, קורס מתקדם יותר הוא מאסטר פאשן וישנם גם 2 קורסים שמעניקים מומחיות ייחודית - קורס ה-Master Special Effects וקורס המדיה פרו.

 הקורס הבסיסי הוא בן 27 מפגשים, שכל אחד מהם נמשך 5 שעות אקדמיות. אמנם מדובר בקורס בסיסי אולם גם כך הוא מקנה ידע רחב היקף לגבי סוגים שונים של איפור (יום/ ערב/ כלות/ עיניים/ אופנה/ טלוויזיה/ סטילס ועוד ועוד).

הקורס המתקדם יותר הוא בן 40 מפגשים. הבסיס זהה לקורס איפור ביוטי, ועליו מתווספים כלים יקרי ערך לאיפור מסוגנן במיוחד (למשל ברוח הסיקסטיז או בהשראת אופנת רחוב) וכן בתחום הסטיילינג.

בקורס Master Special Effects זוכים התלמידים והתלמידות לידע מעמיק במיוחד בכל הנוגע לאיפור לקולנוע, איפור לטלוויזיה, איפור לתיאטרון ובאופן כללי לגבי הקשר בין איפור לאמנויות הבמה. הלימודים כוללים התנסויות בעבודה עם תסריטים, עבודה עם מחזות, איפור למטרת אפקטים כולל שימוש בחומרים כמו דם מלאכותי, התאמת איפור לפי סוגי תאורה, ציורי גוף, איפור מסיכות ועוד ועוד.

קורס המדיה פרו מיועד למאפרים מנוסים שרוצים להעמיק עוד יותר את ידיעותיהם ויכולותיהם בתחום. הקורס בן 22 המפגשים מבוסס לא רק על הוראה אלא גם על סיעורי מוחות של התלמידים עצמם ועל יצירתיות רבה במיוחד והרחבת גבולות.

חנוך רידר מדגיש שבכל הקורסים מושם דגש על ביטוי עצמי על סמך תפישת עולם אמנותית מגובשת ועל יישום בפועל של הידע הנרכש כולל ימי צילום מרוכזים שבהם יכולים הבוגרים גם להפגין את יכולותיהם וגם ליצור למעשה תיק עבודות מרשים שיפתח להם דלתות בשוק התעסוקה.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה