אם תשכח ירושלים...אפשרויות הפרסום הבלתי מוגבלות היום בגוגל, בפייסבוק ובווייז משקפים ומבטאים את ההתנהגות הצרכנית התיירותית של עם ישראל.

 

אם למשל אנחנו ניסע לתערוכה במוזיאון ישראל בירושלים ואחר כך נרצה ללכת לאיזו מסעדה טובה, מהן האפשרויות שלנו לדעת מהן המסעדות הטובות, מהו התפריט, כמה זה עולה ועוד.

כאן נכנס לסיפור פרסום בגוגל ובניית אתרים. יש לומר כי היום מסעדה שמכבדת את עצמה פותחת חלון ראווה ברשת, חלון ראווה פירושו אתר. הגולשים לא מכירים אתכם הם אף פעם לא נחשפו אליכם, אבל הנה הם מתכננים לנסוע לירושלים וגם לאכול משהו מעניין, ואם יש לכם אתר, אז יש סיכוי שהם יאכלו אצלכם.

אם אין לכם אתר- הם יאכלו אצל המתחרים שלכם. ועכשיו נאמר משפט חשוב.

יכול להיות שהאוכל אצל המתחרים שלכם פחות טעים- אבל להם יש אתר ולכם אין. היום אנשים הולכים על המפורסם, החשוף והמוכר, להיות דיסקרטי ולא להיות נוכח ברשת זו טעות גדולה מאוד שיכולה לעשות כל מסעדה.

אל תסתמכו על מפה לאוזן...

מומחה של  פרסום בגוגל שעושה קמפיינים של שיווק בגוגל למסעדות בירושלים מסביר, כי פרסום בווייז למשל הוא ממש חובה למסעדות בירושלים וגם לאתרים מבוקשים כמו  מוזיאונים ועוד.

אנשים נוסעים לירושלים הוא אומר, לפגישות עבודה או לאיזה ביקור ורוצים גם ללכת למסעדה. הם לא יתחילו לנסוע ברחובות ולחפש אותה, הם פשוט בדרך אליה כבר ייכנסו לווייז ויבינו מה האפשרויות שלהם, ווייז מהבחינה הזו זה האורים והתומים של כל המסעדות בארץ.

ממחקר שנעשה על שימוש בווייז עלה כי הנהגים הישראלים מבלים 440 דקות באפליקציה הזו, לרוב הוא מחפש מקום לאכול ויש המחפשים בית מרקחת קרוב.

אם מישהו נוסע לירושלים, הוא יחפש מסעדה בווייז. הוא גם יחפש מבצעים והנחות. לפרסום בווייז יש תחושה של הזדמנות חד פעמית על הדרך ולכן השימוש בה הוא כל כך גדול. כל מסעדה בירושלים שיוצאת במבצע תפרסם את זה בדרך שלך בווייז ואתה כבר תמצא את עצמך נוסע אליה...

דבר חשוב נוסף לדעת על פרסום בווייז הוא שממחקר עלה כי כ-85% מהנהגים זכרו את הפרסומות שהועלו וגם את המותגים הקשורים אליהם.

איזה סוגי פרסום יש בווייז?

מומחה מטעם חברת בניית אתרים המובילה קמפיינים של פרסום בגוגל ובוויז  לעסקים בירושלים ובסביבה מסביר כי יש היום כל מיני סוגי פרסום בוויז.

זו יכולה להיות תמונה או לוגו של העסק וגם סיכה שמוצגים לנהגים הנוסעים בקרבת מקום. בנוסף אפשר לבחור גם בבאנר פרסומי שעולה (אבל רק אחרי שהנהג עצר כי בכל זאת זהירות בדרכים) והבאנר הזה יכיל מידע על העסק ואיך מנווטים אליו.

דבר מאוד חשוב להגיד ביחס לפרסום בווייז, שהתוכנה הזו נמצאת בשימו שמאוד רחב, ואין פרט שהיא לא חשבה עליו כאשר פיתחו אותה, בדגש גדול על נסיעה בטוחה. הפרסומות מופיעות בפקקים, כאשר הנהגים עוצרים ועוד.

מיתוג מסעדות בפרסום בגוגל

ריבוי המסעדות בארץ, במקביל לאהדה העצומה של הציבור אליהם, והפיכתם לחלק חשוב בחיי הפנאי והקולינריה של כולנו יצרו כמעט חובה של כניסה לתהליך מיתוג.

מסעדה שלא ממתגת את עצמה או לא עושה קמפיין פרסום בגוגל מסביר מומחה לשיווק בגוגל, לא יוצרת שום יתרון עצמי ולכן היא נחשבת לעוד מסעדה.

כאשר עושים קמפיין פרסום בגוגל, עושים חשיפה, יוצרים תדמית וגם גורמים לגולשים ליצור אינטראקציה, להתעניין, להגיב ואין פרסום יותר מועיל מפרסום שהופך לויראלי.

מסעדות בירושלים אגב חייבות לעשות לא רק פרסום בגוגל אלא גם פרסום בפייסבוק.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה