"גם לנו כאנשים עם מוגבלות יש רגשות ודעות"במשרדי OU ישראל בירושלים התקיים כנס סיום השנה של תוכנית יחד לילדים עם צרכים מיוחדים שעלו מצפון אמריקה. תקווה ג'וני, חניכה בתוכנית: "אני מרגישה שאני משנה דעות של אנשים בכל הנוגע לדרך ההסתכלות על אנשים עם צרכים מיוחדים"

השבוע התקיים במשרדי OU  ישראל בירושלים כנס סיום שנה של ארגון יחד-OU בהשתתפות כ-120 איש בהם חניכי הארגון, מתנדבים, הורי החניכים והצוות המקצועי.

תוכנית יחד מיועדת לאנשים עם צרכים מיוחדים דוברי אנגלית שעלו מצפון אמריקה, שמתקשים למצוא את מקומם במסגרות הרגילות, כאשר מגבלת השפה מהווה מכשול נוסף ביכולתם להיקלט בחברה. 

מנהל תוכנית יחד OU ישראל, יואל סטרמן ברך בתחילת הערב את האורחים וציין: "מאות צעירים וצעירות מכל העולם מתנדבים ביחד לאורך השנה. בערב מיוחד זה, אנו עוצרים לרגע ומוקירים להם תודה על הדרך המשותפת, המרגשת והיפה".

תקווה ג'וני, חניכת התכנית שעלתה לארץ עם הוריה לפני כשנתיים ובתפקידה כיום בארגון מייצגת את התכנית במוסדות ציבוריים שונים ציינה: "אני כל כך מתרגשת לעמוד לפניכם בסוף שנה זו ולהגיד לכם המתנדבים, החניכים וההורים- תודה שעזרתם לי להסתגל לארץ ישראל. הכרתי חברים, קיבלתי עבודה ואני מרגישה שאני משנה דעות של אנשים בכל הנוגע לצורה שבה הם מסתכלים על אנשים עם צרכים מיוחדים. חשוב לי להראות לאנשים שגם לנו יש רגשות, דעות ורצון להתחבר לסביבה".

ג'ודי לנדסמן, אמו של בנימין המשתתף בתכנית ציינה בהתרגשות: "עמותת יחד שינתה לבני את החיים. התוכנית נותנת לבני כלים לחיים, חברים ובילויים משותפים ואחת לחודש מקיימת שבתונים בקהילות דוברות אנגלית בכל הארץ. בזכות התוכנית הוא הרוויח חברים לכל החיים".

מנכ"ל OU ישראל הרב אבי ברמן: "אין מרגש מלראות את אותן נשמות מקסימות, בוגרים לצד ילדים מיוחדים שלרוב רק מחכים שיראו אותם בחברה ושייתנו להם את הכבוד שמגיע להם. אני מוקסם מהעובדה שלקחנו 150 חבר'ה עם לקויות שונות על מנת ולשלב אותם בחברה נורמטיבית, ולמרות מגבלות השפה הם מצליחים להתגבר על האתגר ביחד עם מתנדב ומדריכים שעוטפים אותם. אני קורא לחברה לעשות מאמצים לשלב את החבר'ה האלה שראויים לכך שיראו אותם יותר. תוכנית שכוללת כל כך הרבה אנשים טובים עם נשמות נדירות- אם ברמת החניכים ואם ברמת המדריכים והצוות הניהולי הופכת את החיים שלך לעשירים וטובים יותר מבחינה רוחנית וערכית".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה