עובדים בישראל במשך שנים משלמים לקרנות הפנסיה וחברות הביטוח אך ברגע האמת שהם צריכים לתבוע את שמגיע להם, רבים לא יודעים כיצד לנצל את הזכויות שעומדות לרשותם. ומה בכלל מגיע להם? במקרים של פגיעות ומצבים שמביאים לאובדן כושר עבודה מלא או חלקי יכולים המבוטחים ליהנות מפיצויים ותשלומי קצבה כל חודש.

 

במדריך הבא נסביר את הנושא ונביא מספר טיפים שיוכלו לעזור לכם, ומה צריך לעשות במקרה כזה.

אז מה צריך לדעת?

עולם הביטוחים הוא תחום רחב ומי שלא מבין בו עלול למצוא את עצמו משלם כל ימיו ולא נהנה ממה שמגיע לו ברגע האמת. הכיסוי הכי נפוצים כיום הם הבטחת מצב כלכלי במקרה של מחלה או פגיעה, מה שאנחנו מכירים בשפת היום יום כ"ביטוח מנהלים" ו"קרן פנסיה".

בדרך כלל נהוג לחשוב שמדובר בקרן חיסכון לאחר גיל הפנסיה, אך יש לדעת שמדובר גם בפוליסת ביטוח שמכסה את בעליו ברגע של פגיעה או פציעה, וחברת הביטוח אמורה לשלם כל חודש פיצוי כנגזרת של המשכורת וההפרשות שבוצעו לפוליסה על פי ההסכם מול חברת הביטוח וקרן הפנסיה.

מטרת הביטוח הזה, היא לספק לעמית קצבה חודשית/הכנסה חודשית עקב מחלה או פגיעה. בחלק מן הפוליסות יש החרגות לפגיעות מסוימות ובחלק יש הגדרה מסוימת למי מוגדר באובדן כושר עבודה מלא ומי באובדן כושר עבודה חלקי.

עקב כל המורכבות בנושא ועקב כל הסעיפים הקטנים הרבה ממגישי התביעות פשוט מתייאשים מראש ולא מגישים את התביעה, אך צריך לזכור שקריטי להגיש את התביעה ויש להגיש אותה בזמן בסמוך למועד הפציעה או המחלה, כי חברת הביטוח יכולה לדחות תביעה בגין התיישנות.

כמו כן, יש לשמור כל מסמך ולא לזרוק שום מכתב שחברת הביטוח שלחה לכם, ובמידה והחלטתם להגיש תביעה וחברת הביטוח מריצה אתכם הלוך ושוב-בשום פנים ואופן לא לעצור את התשלום לחברת הביטוח! בעשותכם כך, יכול להיווצר מצב שעקב כך תפסידו את הזכויות שלכם.

 

חברת הביטוח עלולה לסרב לשלם קצבת אובדן כושר עבודה בטענה שהמבוטח יכול לשוב לעיסוקו, גם אם לא במשרה מלאה, או שלחילופין הוא יכול לעסוק בעיסוקים סבירים אחרים שמתאימים לו. במקרה כזה ניתן לפנות לגורמים מקצועיים המתמחים בביטוח חיים ולבחון לעומק את הפוליסה. כמו כן, בחברות ביטוח פרטיות נהוגה תקופת המתנה של שלושה חודשים לפני הזכאות לקבלת גמלה והתייחסות נפרדת למצב של "אובדן כושר עבודה מקצועי".

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה