נתחיל בלחות, בחורף העור שלנו נוטה להתייבש והוא צריך הרבה לחות, אז רגע לפני שאת מתחילה במלאכת האיפור מרחי קרם לחות וחכי מספר דקות שהלחות תיספג בעור. הלחות מגנה על העור ומונעת התייבשות של העור, נותנת לו גמישות ולחות כך המייק אפ נמרח בצורה קלילה יותר.

מייק אפ – הניחי מייק אפ בעזרת מברשת או ספוגית בתפיחות על כל הפנים והמשיכי קצת לכיוון הצוואר כדי שגוון המייק אפ ישתלב עם גוון הצוואר והמחשוף.

הצללות – מרחי מייק אפ כהה בקו השיער, בצידי האף, קו הלסת והסנטר, ומתחת לעצמות הלחיים.

הארות – מרחי מייק אפ בהיר מתחת לעיניים בצורת משולש הפוך, על גשר האף, מרכז המצח, סנטר, עצם הגבה, עצם הלחי ומתחת להצללה שבעצמות הלחיים. קחי ספוגית הרטיבי אותה במים ותתחילי לטשטש את כל המייק אפים עד שיהיה לך מראה אחיד, התחילי מהמייק אפ הבהיר ואז תעברי לכהה עם צד אחר של הספוגית.

פודרה – תפדרי את המייק אפ חוץ מהעפעפיים עם פודרה שקופה כדי לתת עמידות לאיפור שלך ולהמנע ממראה מבריק ומיוזע.

סומק ברונזר – חזקי את ההצללות בכל האזורים של המייק אפ הכהה בעזרת ברונזר שיתן לך מראה זוהר יותר, עכשיו תני חיוך רחב למראה והניחי בתפיחות קטנות נגיעה של סומק בגוון ורדרד בתפוחי הלחיים כדי לתת מראה חמים יותר לפנים.

איפור עיניים – אני מאוד אוהבת בחורף להשתמש בצלליות, בדרך כלל אני הולכת על הרבה גוונים טבעיים וחומים ליום ולערב מעושן בגווני שחור ובורדו, אלה הצבעים שלי לחורף.

אם בחרת ללכת על המראה המעושן ולתת דגש על העיניים – הניחי צללית בהירה בזווית הפנימית של העין ועל עצם הגבה בעזרת מברשת צלליות קטנה כדי לתת נקודות אור, בחרי בגוון צללית חום כהה והניחי במרכז העין, בזווית החיצונית הניחי צללית יותר כהה ותיכנסי איתה לכפל העין וטשטשי בעזרת מברשת טשטושים כלפי מעלה, כדי לתת לעין מראה מעושן וחורפי.

ולסיום, בזווית החיצונית חזקי את העישון בעין עם צללית שחורה וטשטשי אותה כלפי מעלה ולתוך הכפל.

מסקרה – הניחי מסקרה עמידה במים שתיתן לך נפח לריסים ותדגיש עוד יותר את העיניים.

גבות – השתמשי בצללית גבות / עיפרון / ג'ל גבות להדגשה ומילוי של הגבה, השתמשי בגוון שיתאים לגבה הטבעית שלך.

שימר –  בעזרת מברשת מניפה הניחי שימר בגוון זהבהב על עצם הלחי וגשר האף, הגוון הזהבהב יחמם את כל המראה שלך.

אודם – בשביל העמידות של האודם, צבעי את שפתייך עם עפרון שפתיים בגוון בורדו או כל גוון כהה שתבחרי ומעל מרחי שפתון באותו הגוון.