המזרח הרחוק, אירופה, ארצות הברית, אפריקה ועוד מקומות רבים שאנחנו אפילו לא יודעים על קיומם, נחשבים בעיניי לעולם מקביל בו הכול יכול לקרות. בואו ננסה להתחבר לצד אחר שבתוכנו, צד שמדמיין מה קורה בעולם מקביל. איך נראית שם תרבות הלילה? מהם החוקים בחיי הלילה אי שם ומה העולם המקביל חושב עלינו ועל תרבות הלילה שלנו? אם נהיה ישירים ונקרא לילד בשמו- חיי הלילה בעולם מעניינים יותר מתמיד

בשנים האחרונות התפתחה וגדלה תופעה של נסיעות לחול למטרות שופינג, שופינג וחיי לילה. אף אחד לא נוסע לראות עולם ותרבויות כמוני- אני מהדור הישן כנראה. בכל אופן שופינג היא ללא ספק מטרה, וכשיורד החושך חיי הלילה הופכים למשבצת לא פחות חשובה לביקורת התיירים. גם לי יצא לבקר פה ושם בעולם, ביליתי בחיי הלילה בכמה מקומות וגיליתי עולם אחר לחלוטין מישראל, מירושלים. אנשים תנו להעיר את תשומת ליבכם- בשבילנו כל מקום בילוי אחר בעולם נחשב לעולם מקביל. מדוע? ההסבר פשוט מאוד, המחירים אחרים לגמרי ממה שאנחנו מכירים, הן לכרטיסי הכניסה והן לאלכוהול. הלבוש מינימאלי גם ככה בעולם הלילה כך שהאופנה משנה, אך לא ממש (גם ככה באירופה למשל זה עובד שונה לחלוטין).

נתחיל מעניין חשוב מאוד ואין לראות אותו כשולי- הכסף. חיי הלילה במקומות תיירותיים תמיד לא נחשבים לעניין גדול, משום שההנחה היא שתיירים תמיד מגיעים עם כסף לנפוש. אז זהו- שלא! בברצלונה למשל, כרטיסי הכניסה למקומות בילוי נחשבים מתחילים מ35 יורו לאדם, וזה לאחר שהובטח שמסי מחכה לנו על הבר וזהו המועדון הקבוע שלו (בפעם העשירית הפסקתי להאמין). יקר עד מאוד להיכנס למועדון בברצלונה, אך מחירי האלכוהול נחשבים ברצפה לעומת ישראל לדוגמה וירושלים בפרט. אם אצלנו בעיר, כוסית משקה עומדת על 70 שקלים ומעלה- בחול האלכוהול נע בין 15-50 שקלים לכוסית משקה. נשמע לא הגיוני? זה אנחנו שהתחלנו להאמין שצריך לשלם כך.

סיכמנו שבישראל יש מה ללמוד מחיי הלילה בחול ולהוריד את מחירי האלכוהול במקומות בילוי. על מחירי הכניסה למקומות בילוי בארץ אין מה להתלונן כי הם נמוכים גם במקומות המבוקשים ביותר, ומתאימים כמעט לכל כיס- אם לא...זו הכוונה שלהם! נעבור לנושא אחר ולא פחות חשוב, האופנה הלילית ונסכם בקצרה- בישראל יודעים להתלבש כשיוצאים לבלות, אם זה מועדון או אם זה בר שכונתי, אנחנו מכתיבים אופנה מיוחדת במינה ושיקית. בחול לעומת זאת צורת הלבוש פשוטה מאוד, קצר ומינימאלי וכמה שיותר מיני (כאילו סקסי רק לא בדיוק). ביוון לדוגמה, המקומיים ואני מדגישה את האוכלוסייה היוונית ולא את התיירים, המקומיים לא כל כך יודעים להתאים את הלבוש לחיי הלילה בעיניי! ממתי יוצאים למועדון/ טברנה בשפה שלהם לבושים בשמלת חוף? כפכפים שקופים? ובלי איפור? לכו תבינו תרבויות אחרות.  

למי שיש ספק, שלא יהיה ספק בעולם המקביל הזה שאנחנו מטיילים בו וחלקנו רק חולמים עליו, רואים אותנו באור מבקר לא פחות. יש שיאמרו שחיי הלילה בארץ ובירושלים בפרט, כי זוהי עיר תיירותית, מדהימים ויש הרבה מה ללמוד על התרבות הישראלית. ויש שיאמרו שאלכוהול פה יקר מאוד- מסכימה, יש שיאמרו שאנחנו מגזימות כשאנחנו יוצאות לבלות בהופעה החיצונית שלנו- לא מסכימה בעליל, ויש שיאמרו שבכל מקום חיי הלילה דומים בצורתם רק בשפה אחרת- שבגדול אני מסכימה גם עם עובדה זו. הבדל קטן ומשמעותי ניכר לעין בעולם הלילה שבינינו ובעולם, שם הכול מותר ללא חוקים, אצלנו שומרים על קו מסוים של כבוד, חוקים מתחת למדף ולא הכול נקרא פה "מותר". על פניו תבלו איך שנראה לכם ועושה לכם כייף, תאכלס? כולנו נותנים דין וחשבון למי שלא צריך.

יש לי עוד לטוס למלא מקומות ולבלות שם ללא הרף, רק כך אוכל למדוד על אמת את ההבדלים בין חיי הלילה בארץ לבין חיי הלילה בעולם. עד אז, אשאר בעיר ירושלים ואשלם ואהנה עד בלי די.

צאו לבלות אנשים, תכירו אנשים חדשים, תקרעו את רחבת הריקודים ובעיקר תיהנו.

עד לסוף שבוע, צאו ותבלו

זכרו- אם שותים לא נוהגים

שלכם, יפית. 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה