למרות שכל דיירי המקום סיימו את בית הספר כבר לפני עשרות שנים, בית הדיור המוגן "בית טובי העיר" בירושלים ערך השבוע פעילות מיוחדת לכבוד החופש הגדול. כ-200 נכדים ונינים של דיירי הבית הוזמנו השבוע ליום חופש אחד במקום שבו גרים סבא וסבתא.

הלובי שרגיל לארח דיירים בלבוש מכובד, התמלא בטרמפולינות, בעמדות קליעה למטרה ובמסלולי מיני גולף והילדים הרבים השמיעו צהלות שמחה. הסבים והסבתות צפו בנכדיהם ששיחקו במשחקים הדורשים יכולות פיזיות ולאחר מכן עברו לשחק יחד במשחקים מהימים שבהם סבא וסבתא היו ילדים, הרבה לפני עידן משחקי המחשב: קלאס, פלונטר, גוגואים, משחקי קוביות שהוצגו בגאווה על ידי הסבים והסבתות לבני הדור הצעיר.
 
חלק מהמשפחות שהשתתפו ביום הפעילות המיוחד כללו ארבעה דורות: סבא או סבתא רבתא המתגוררים בבית טובי העיר, ילדיהם, נכדיהם וניניהם. 
 
מפיקי היום שידעו מראש כי הילדים צפויים להתלהב מהמשחקים הוותיקים, הכינו מבעוד מועד ערכת משחקים של פעם והעניקו אותה כשי לכל ילד שהשתתף.
 
הדיירים התרגשו מאוד מהמחווה ואחד מהם אמר "אנחנו לא יכולים ללכת עם הילדים ללונה פארק אז הבאתם לנו את הלונה פארק לפה" ודייר אחר המרותק לכיסא גלגלים הוסיף "הלוואי והייתי יכול להתלבש כמו הילדים ולעלות בעצמי על המתקנים".

תמונה: באדיבות יח"צ