המונדיאל בעיצומו וכדורגל משחקים תשעים דקות אחד עשר מול אחד עשר,

ההתקפה חשובה מאוד, אבל לא פחות ההגנה.

יש שוער יש בלם  וברבים בלמים


יש מֵגֵן (MEGEN) ברבים מְגִינִים, 

 

ובשום אופן לא מָגֵן (MAGENׂ) ולא מָגִינִים.

 

מָגֵן זה שיריון נגד חרבות או אבנים  כמו מגן דוד. על פי המסורת על מגינו של דוד היו חרוטים שני משולשים המונחים זה על זה ויוצרים כוכב בן שישה קודקודים. מגן דוד הוא סמל יהודי עתיק והפך להיות לסמל הלאומי של עם ישראל והוא כמובן מצויר על הדגל שלנו. ובכן יש גם מגן דוד אדום, מגן שמש, מגן רוח.. מלחמת מגן וציוני מגן.

אבל התפקיד במגרש הוא מֵגֵן שלפעמים זקוקים למגיני בירכיים וקרסוליים מפני חלוצי היריב.

ועוד דבר..למרות ששער וגול הן מילים בזכר אנחנו אומרים אותן בנקבה.. התוצאה אחת אחת ארבע אחד או שלוש שתיים. כמו שאנחנו אומרים חדר מספר שלוש או קו מספר חמש.

 

ועוד בעניין המונדיאל...

במקור בספרדית יש לומר מוּנדיאל שפירושו עולמי מהמילה הספרדית מוּנדו אבל אנחנו רגילים לומר מוֹנדו מהמקור הצרפתי.

ואם אתם מתבלבלים אולי כדאי שפשוט תאמרו "משחקי גביע העולם".

מי שתזכה בתחרויות תקבל גביע ביוון העתיקה קיבל המנצח גביע מלא בשמן.

זה המונדיאל העשרים במספר והמונדיאל הבא יתקיים  ברוסיה.זו פעם שניה שברזיל מארחת את המשחקים בפעם הראשונה שהיא ארחה את המשחקים ב1950 היא הפסידה בגמר לנבחרת אורגוואי. ברזיל זכתה חמש פעמים  איטליה ארבע פעמים גרמניה שלוש וארגנטינה פעמיים. ברזיל מקווה לזכות בפעם השישית. אלופת העולם הנוכחית היא ספרד.

בברזיל מתגוררים 200 מיליון תושבים והיא המדינה החמישית בגודלה בעולם מבחינת השטח. השם ברזיל הוא על שם עץ הברזיל  שהיה נפוץ מאוד במדינה

ואיך אמר גארי לינקר  שחקן נבחרת אנגליה? " כדורגל משחקים 90 דקות ובסוף גרמניה מנצחת" משחק הגמר ייערך בשלושה עשר ביולי. במרקנה בריו אותו איצטדיון שבו הפסידה ברזיל בגמר 1950 נגד  אורגוואי(פרוש השם  ריו דה ז'נרו הוא הנהר של ינואר).

אז צפו במשחק כמעט 200 אלך איש  בגמר הנוכחי יהיו רק שמונים אלף.