אנשי מגן דוד אדום רגילים להיחשף בשגרה למראות ומחזות קשים על בסיס יום-יומי, אולם המחזה שנגלה ביום שבת בשכונת קרית יובל בירושלים לנגד עיניהם של צוות מד"א בראשותו של חובש בכיר ליאור לוי ושני מתנדבי מד"א  – היה קשה ומטלטל במיוחד.
"קיבלנו מהמוקד קריאה על אדם מבוגר עם חולשה וקשיי נשימה והוזנקנו למקום", משחזר לוי, "כשאיתרנו את הכתובת פשוט הזדעזענו ממה שראינו. המחזה היה נורא: מצאנו במקום זוג מבוגרים שהתגוררו בלכלוך וזוהמה, קירות שרופים ושחורים מפיח, לכלוך בכל פינה ועל הרצפה, שאריות אוכל מפוזרות ברחבי הבית, ספות קרועות ובלויות וריח נורא. ואם לא די בכך, הגבר סובל מבעיה אורטופדית ונכות המקשה על תפקודו. מקום כזה לא יכול להותיר אותך אדיש".

לוי וצוותו שיצאו נסערים מהבית החליטו לעשות מעשה בכדי לשפר את תנאי המגורים של בני הזוג ואת חייהם. למחרת, יום א' (11.5) פרסם לוי ברשת ה-facebook את הפוסט הבא:

"חברים יקרים בוקר טוב,

אתמול הוזנקנו למקרה בקריית יובל וכשנכנסתי לבית הזדעזעתי מהלכלוך שיש שם, גרים שם בני זוג בתנאים מטורפים שכוללים לכלוך שנדבק על הרצפה, ואוכל מפוזר בכל הבית, ריח נורא, קירות מתקלפים, ספות קרועות בקיצור לא מקום שיכול להשאיר בני אדם שפויים. במקום גרים בני זוג שהגבר סובל מפריצות דיסק חוזרות וכל פעם שהוא מתכופף זה יכול לקרות שוב, הוא גם לא יציב מבחינת הליכה. ממש כאב לי אתמול לראות את זה...

"כל מי שמעוניין לבוא ולעזור לי לשפר להם את איכות החיים, שזה אומר לנקות להם את הבית, להביא רהיטים במידה ויש לכם, מאוד חשוב גם אם יש לכם מוצרי חשמל מכל סוג שהם, כי יש הרבה עובש על המקרר והכיריים ובמיקרו, ולמי שיש צבע לצבוע להם את הקירות המתקלפים והשחורים יבורך. חברים זאת מצווה ענקית לאנשים שבאמת זקוקים לה, וכמה שיותר אנשים ככה יהיה לנו יותר קל וזה יסתיים מהר יותר".

ההתגייסות לסייע לבני הזוג הייתה מדהימה. עשרות מתנדבי מד"א, נוער ובוגרים הגיעו לדירתם של הזוג, ובסיוע מתנדבים נוספים מארגון 'אחרי' וחבריו של ליאור ניקו את הדירה שנשרפה בעבר אך לא שופצה,  צבעו את הקירות והחליפו את הריהוט השבור בריהוט משומש במצב טוב שהתרימו.

בהמשך העלה לוי פוסט נוסף בו הודה למתנדבים הרבים:

"בס"ד,
אנשים יקרים... לפני יומיים העליתי לכאן פוסט.. ואתם..אנשים מדהימים שכמותכם, פתחתם את הלב ואת הכיס, ותוך שנייה האינבוקס והפלאפון שלי החלו להתמלא במיליון הודעות וטלפונים של אנשים מדהימים שרוצים לעזור. אין לכם מושג איזה כיף לדעת שיש כל כך הרבה אנשים טובים כאן, אנשים שאני מכיר ואנשים שהכרתי רק באותו רגע. כל כך הרבה הצעות לעזרה, כל כך הרבה רעיונות, כל כך הרבה טוב לב. אנשים פשוט תרמו ותרמו, צבע לקירות, סכו"ם חדש,סירים,שמיכת פוך חדשה, כריות חדשות, ציפות וסדינים, מכשירי חשמל, ועוד ועוד ועוד.. איזה כיף שיש אנשים כמותכם בעולם הזה.

הייתה מישהי שהלכה במיוחד לסופרמרקט לקנות לכל החבר'ה שעבדו בדירה לחמניות והיא הכינה לנו חביתות וקנתה לנו ממתקים ושתייה...ידעתי שיש לי חברים שאפשר לסמוך עליהם, אבל פשוט לא ידעתי לאיזה רמות זה יכול להגיע, היו אנשים שבאו לשעתיים והלכו, באו במיוחד, היו כאלה שעשו משמרות עם חברים שלהם והתחלפו איתם. היינו שם משעה 16:00 עד 3 בלילה..השכנים ברחוב לא הבינו מאיפה זה נפל עליהם, הם אמרו שהם מנסים לעזור לזוג הזה כבר כמה שנים טובות.

הזוג היקר שהיינו אצלו לא מבין מאיפה נפלו עליו כל כך הרבה אנשים טובים.. גל של אנשים שבאים לעזור...אנשי מד"א ירושלים היקרים לי מכל, שאני יודע שמתי שאני אצטרך אותם הם שם, ולא משנה מה השעה המקום או מזג האוויר. יש לנו פשוט אנשים מדהימים בארגון הזה. אני גאה להיות עובד מד"א. יש כאן פשוט אנשים שההגדרה היותר מדויקת להם היא  "מלאכים". 

לאחר מכן גם הגיעה קבוצת מתנדבי "אחריי"  של ירושלים מרכז העיר... וללא ספק עזרו המון, ותרמו כל כך הרבה להצלחה האדירה של הפרויקט הזה,ואם לא הם - אני בספק אם היינו מסיימים את העבודה הקשה עוד אתמול בלילה".

בנוסף לשיפוצים בבית, התרימו מתנדבי מד"א ומתנדבים נוספים מוצרי מזון על מנת למלא את המקרר והארונות. כעבור מספר ימים התייצב ליאור לוי בביתם של בני הזוג והפתיע אותם עם מכשיר מיקרוגל חדש לשימושם. "את הטיפול שהענקנו לבני הזוג לא לומדים בשום קורס בעולם. לא יכולתי להזניח ולעזוב אותם, אני יודע שזו לא בעיה שלי, אבל המקרה נגע לי ללב והייתי חייב לסייע למשפחה הזו" – מסכם לוי.

מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין: "אנשים דוגמת ליאור מהווים את התגלמות ערכי מד"א ורוח הארגון. כארגון ההצלה הלאומי של ישראל, מוטלת עלינו האחריות לא רק להגיש סיוע רפואי, אלא גם להעניק סיוע הומניטארי במקרים קשים שאנו נתקלים בהם. עובדי ומתנדבי מד"א הם אנשים מיוחדים ורגישים הפועלים בכל רחבי הארץ ומסייעים להקל על חייהם של אזרחים רבים. הם רואים לכל שבח ואני מעריך ומוקיר את מעשיהם למען הקהילה".

תמונות: באדיבות דוברות מד"א