רשות הטבע והגנים מציעה סיורים מודרכים ומונגשים בשמורות טבע וגנים לאומייםרשות הטבע והגנים תקיים במהלך אפריל סדרת סיורים מודרכים המותאמים לכל המשפחה ובדגש למשתתפים עם מוגבלות. מדובר בסיורים המותאמים למתקשים ולמוגבלים בהליכה, ללקויי שמיעה ולמוגבלים קוגניטיבית. בשלב זה יתקיימו הסיורים באזור המרכז.

הסיורים:

חומה עתיקה, חוף הים והחולות שביניהם

סיור מודרך בשביל החולות בגן לאומי תל אשקלון. מותאם גם ללקויי שמיעה.

מדריכי רשות הטבע והגנים מזמינים אתכם לסיור מיוחד בחלק הפחות מוכר של גן לאומי תל אשקלון. נטפס יחד על חומת העיר העתיקה שהקיפה את העיר מדרום, נשקיף ממנה על מרחבי הטבע שמדרום לעיר, נרד אל עבר ערוץ נחל ונגלה עולם מרתק של חיים בחולות. נשמע כיצד מתמודדים הצמחים עם הקרבה לים ותנועת החולות, איזה בעלי חיים מצאו כאן את משכנם וגם איך משפיע האדם על האזור בעבר ובהווה.

יש להצטייד בנעליים נוחות, כובע ומים. מומלץ להביא משקפת ומגדיר צמחים וחיים בחולות.

הסיור אינו מתאים לעגלות ילדים. אוזניות שמע יחולקו ללקויי שמיעה על פי דרישה..

היכן: גן לאומי תל אשקלון.

מחיר: מבוגר – 28 שקלים, ילד – 14 שקלים. הפעילות ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר.

מתי: ימים שישי ושבת, 10-9 באפריל, בשעות 11:00 ו-13:30.

הסיור אינו מתאים לעגלות ילדים ולמתקשים בהליכה. אוזניות שמע יחולקו ללקויי שמיעה על פי דרישה. מותנה בהרשמה מראש באתר רשות הטבע והגנים.

 

 בית גוברין צילום מנו גרישפן

מגלים את סודות העיר הצפונית – בית גוברין

סיור מודרך וחווייתי בליווי תרגום לשפת הסימנים.

גן לאומי בית גוברין ידוע בזכות המגוון הרב של המערות המצויות בו. אבל השם בית גוברין ניתן למקום בזכות עיר רומית גדולה שהשתרעה על שטח נרחב שרובו עדיין חבוי מתחת לאדמה. ביקור במתחם "עיר בני החורין" יחשוף אתכם לעולם התרבות הרומית שהתקיים גם כאן בישראל הרחק מרומא. בעזרת מערך המחשה ססגוני ומעניין תוכלו לשבת על מושבי האמפיתיאטרון ולדמיין את קרבות הגלדיאטורים בזירה, תוכלו לראות מה לבשו הלוחמים, באיזה כלי לחימה השתמשו והיכן התפללו לפני הקרב. תוכלו ללמוד סְפָרות רומיות ולזהות סימנים מיוחדים שחקוקים בסלע. תכירו את הכנסייה המרשימה שנבנתה מאוחר יותר ותטפסו במדרגות אל ראשה לתצפית על מרחבי בית גוברין. הסיור המודרך מותאם לכל המשפחה וילווה בתרגום לשפת הסימנים.

היכן: גן לאומי בית גוברין (מתחם עיר בני החורין - האמפיתיאטרון(

מחיר: מבוגר – 28 שקלים, ילד – 14 שקלים. הפעילות ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר.

מתי: ימים שישי ושבת, 24-23 באפריל, בשעות 11:00 ו-13:00.

הסיור אינו מתאים לעגלות ילדים ולכסאות גלגלים. מותנה בהרשמה מראש באתר רשות הטבע והגנים.

 

פשוט ליהנות בעין חמד

סיור משפחתי מודרך בעברית קלה.

בגן לאומי עין חמד יש נחל זורם, ברכות מים ומעיין, סביבם צמחיית מים כמו קנה מצוי וערבה בוכייה. בגן הקסום יש שביל נעים מוצל בזכות עצי דולב גבוהים במיוחד וגם עצי בוסתן, כלומר, עצי פרי למאכל. בסיור תוכלו לראות עצי תאנה, רימון וזית. את יתר עצי הבוסתן נשאיר לכם לחפש ברחבי הגן. הצטרפו אלינו לסיור מודרך וחווייתי בעברית קלה שנוגע בטבע ומספר את סיפורה של פינת החמד, ממעיינות, למעיין, לצמחיה עשירה ועד למבנה צלבני של חווה חקלאית.

הסיור מותאם לכל המשפחה. 

היכן: גן לאומי עין חמד.

מחיר: מבוגר – 22 שקלים, ילד – 9 שקלים. הפעילות ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר.

מתי: ימים שישי ושבת, 24-23 באפריל, בשעות 11:00-13:00.

מותנה בהרשמה מראש באתר רשות הטבע והגנים.

 מערת הנטיפים צילום דניאל תורג'מן רשות הטבע והגנים

רגוע ונעים במערת הנטיפים

ביקור מיוחד במערת הנטיפים - לבני משפחה עם צרכים מיוחדים.

בואו להתפעל מהמערה, מצורותיהם המרהיבות של הנטיפים והזקיפים ומטפטוף המים התמידי, שממשיך לעצב את המערה כל הזמן. בביקור מיוחד אתם מוזמנים להיכנס למערה בקבוצות קטנות עד 10 משתתפים בלבד ולחוות אותה בקצב שלכם.

היכן: שמורת טבע מערת הנטיפים

מחיר: מבוגר – 28 שקלים, ילד – 14 שקלים.  הפעילות ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר.

מתי: ימי שישי, 9 וה-16 באפריל, בשעות 15:00 ו-15:30. מספר המקומות מוגבל.

ההרשמה מראש בטלפון 02-9991117 או בדוא״ל  [email protected]

לכל האטרקציות באזור הדרום כנסו כאן 

בנוסף להנגשה הפיזית שעשתה רשות הטבע והגנים באתריה, בחודש אפריל יונגשו גם סיורים מודרכים. הסיורים הם חלק ממאמצי רשות הטבע והגנים להנגיש תוכן וחוויות לכלל הציבור. חלק מהסיורים יתקיימו על תשתית נגישה המותאמת גם למתקשים בהליכה, חלק מההדרכות מותאמות ללקויי שמיעה וילוו באוזניות או במתרגם לשפת הסימנים חלקן יודרכו בעברית קלה (פישוט לשוני).

 

ההדרכות תתקיימנה באתרים: גן לאומי תל אשקלון, גן לאומי בית גוברין, גן לאומי עין חמד. בנוסף יתאפשר ביקור מיוחד במערת הנטיפים - לבני משפחה עם צרכים מיוחדים, כאשר המטרה היא לאפשר ביקור ללא לחץ של מבקרים רבים.  

 

לדברי אייל מטרני, ממונה תחום קהל וקהילה של רשות הטבע והגנים במחוז מרכז והיוזם: "רשות הטבע והגנים יוצאת במהלך על מנת לקרב את הטבע הישראלי לציבור הרחב כולו. הסיורים המונגשים  מאפשרים חשיפה של התכנים באתרים שונים בהתאמה לאנשים עם מוגבלות, ילדים ומבוגרים. אנו מאמינים כי היענות ליוזמה תאפשר לנו להרחיב את הפעילות בהמשך להנאת הציבור הזקוק להנגשה."

 

הסיורים אינם כרוכים בתשלום נוסף על דמי הכניסה, אך מוגבלים במספר המשתתפים בהתאם להנחיות התו הסגול, ולכן נדרשת הרשמה מראש. למידע נוסף ולהרשמה לסיורים ניתן לבקר באתר רשות הטבע והגנים.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה