מגדל כיסופים להנצחת ישובי גוש קטיף בעוטף עזה נפתח למבקריםקרן קימת לישראל הודיע השבוע כי מגדל כיסופים להנצחת ישובי גוש קטיף נפתח והציבור מוזמן להגיע למקום. הפרויקט ממוקם סמוך לקיבוץ כיסופים בעוטף עזה ומשקיף לעבר מקום ישובי גוש קטיף בעבר.

מגדל כיסופים

מגדל התצפית ביער כיסופים נפתח למבקרים. את המגדל הקימו קק"ל מרחב דרום במטרה להנציח את ישובי גוש קטיף שפונו בקיץ 2005. השבוע הודיעו בקק"ל כי שלב א' של הפרויקט, מגדל התצפית, הסתיים וכי מבקרים מוזמנים להגיע, לטפס למגדל ולהשקיף על נופי הנגב המערבי וכמובן למקום ישובי גוש קטיף לשעבר. 

 

מגדל התצפית החדש מתנשא לגובה של 15 מטרים ובראשו מרפסת תצפית הפונה לעבר רצועת עזה, למיקום בו ישבו ישובי גוש קטיף בעבר. במקביל לפתיחת המגדל למבקרים, בקק"ל ממשיכים לקדם את שני השלבים הבאים בפרויקט. בשלב הבא יפתחו את שביל הישובים בחורשה שיעבור בין העצים. השלב האחרון בפרויקט הוא הקמת מתחמים צמודים לשביל כאשר כל מתחם יקרא על שם ישוב שפונה עם מידע על הישוב ותושביו. מבקרים יוכלו להגיע לטפס למגדל, לראות היכן היו הישובים בעבר ולשבת בפינות ישיבה במתחמים להנצחת הישובים.

 

דניאל גיגי, מנהל מרחב דרום בקק"ל סיפר: "פרויקט זה הוא בעל משמעות גבוהה מאוד לכל עובדי קק"ל. הפרויקט נועד לאפשר לתושבים לשעבר של גוש קטיף להיזכר בישובים שעזבו ולמבקרים ללמוד על ההיסטוריה של מדינת ישראל והאזור. אנו כבר עובדים על השלבים הבאים בפרויקט וכבר כעת מזמינים את הציבור הרחב להגיע למגדל התצפית החדש, ללמוד על האזור והישובים ועל האירועים ההיסטוריים שהתרחשו כאן".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה