700 מ"ר של מרחבי למידה: מתחם חדש שיעסוק בתחומי חינוך בלתי פורמלי ופורמליעיריית ירושלים חנכה מתחם חדשנות בשכונת גוננים, הכולל אולפן ניו מדיה, חלל עבודה משותף, מרחב אמנות והאב טכנולוגי

המתחם החדש, שמטרתו לפתח את החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי ברחבי העיר, יאגד את מרכז החדשנות והיזמות JLM SPARK ואת מרכז פואנטה ויהווה בית לשני המרכזים. בעירייה מציינים כי מתחם החדשנות מתפרש על שטח של 700 מ"ר של מרחבי למידה, הכוללים, כאמור, אולפן ניו מדיה, חלל עבודה משותף, מרחב אמנות והאב טכנולוגי.

קרדיט צילום: נעם פיינר

שני המרכזים, שהוקמו על ידי אגף חברה בעיריית ירושלים, עתידים לפעול יחד במבנה משותף, והם יופעלו מתוך ראיה חינוכית הוליסטית ומתוך כוונה לייצר קהילת חדשנות שכונתית ולהוות מרכז חדשנות לכל הירושלמים והירושלמיות מרחבי העיר.

המתחם יכלול את JLM SPARK, אשר הוקם על מנת לאפשר לכל תושבי העיר לרכוש מיומנויות מעולמות החדשנות והיזמות. מטרת המרכז היא פיתוח ועידוד העשייה הירושלמית בתחומים אלו ולתרום למינוף וצמיחת האקו-סיסטם הירושלמי, תוך יצירת דור של בני נוער וצעירים שינהיגו את העיר באמצעות כלים מעולם היזמות.

עוד יכלול המתחם את מרכז 'פואנטה', המהווה למעשה מרחב ללמידה עכשווית של מינהל חינוך, הפועל בשיתוף עם בתי הספר, במטרה להקנות מיומנויות וללוות את המורים והמנהלים בהובלה של תהליך השינוי הבית ספרי. במרכז זה פועלים לביסוס הקשר בין בתי הספר לקהילה שמקיפה אותם, למען יצירת קהילה חינוכית מקומית.

קרדיט צילום: נעם פיינר

לציין כי בשדרוג המבנה השתתף מפעל הפיס. השדרוג כלל: שיפוץ עומק יסודי והחלפת כל מערכות הבסיס של המבנה, כך שיתאים באופן מיטבי לייעודו החדש. סך כל ההשקעה במיזם הינה כחמישה מיליון שקלים והוא יופעל על ידי אגף חברה בעיריית ירושלים.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "מדובר בצעד נוסף של עיריית ירושלים המקדמת את מערכת החינוך העירונית החדשנית והרלוונטית למאה ה-21. נמשיך לפעול במגוון דרכים, במטרה לשדרג את החינוך בעיר למען עתידם של ילדי ירושלים".

קרדיט צילום: נעם פיינר

מנהל מחלקת מבני תרבות וסביבה במפעל הפיס, אבי דבי: "אני מברך על שיתוף הפעולה הפורה עם עיריית ירושלים ועל סיומו של עוד מיזם מוצלח למען רווחתם של תושבי העיר. נמשיך לשתף פעולה ולהשקיע משאבים רבים למען רווחת הקהילה ולמען רווחתם של תושבי ירושלים".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה