במסגרת ההיערכות לחג,  החלו עובדי האגף לשיפור פני העיר, המחלקה לגננות והפיקוח העירוני בסיורים ברחבי העיר על מנת למנוע פגיעה בספסלים, שולחנות, עצים, ענפים וצמחייה לצורך הדלקת מדורות וכן למנוע  מצב בו נגרם נזק למרחב הציבורי, שמירה על איכות הסביבה והרחקת המדורות מבנייני מגורים.

העירייה ושירותי כבאות והצלה מזכירים לציבור החוגג, כי יש לקבוע את מיקום המדורה בשטח נקי מקוצים ועשבים, במרחק בטחון סביר ממבנים ומתקנים. יש לגדר את המדורה באבנים ולהרחיק חומר דליק מהמדורה.

(צילום: פלאש 90 / יונתן סינדל)

להלן השטחים המוסדרים להדלקת מדורות:

גילה

רחוב שלמה דוגה בסשטח הפתוח של בית הכנסת.

רחוב השיש פינת רחוב האחלמה

רחוב מרגלית בסמוך לפארק הכלבים

רחוב ברוכי השטח הפתוח ליד בית הכנסת

רחוב הסיגלית בשטח פתוח

הר חומה

שד' שמואל מאיר מאחורי המשטרה

שד' שמואל מאיר מול המשטרה בשטח הפתוח

מסוף האוטובוסים מאחורי רחוב הרב חסדאי ועד מגרש הכדורגל בשטח הפתוח

רחוב הבבא סאלי מול ביתמס' 17 בסמוך לכיכר בשטח הפתוח

רחוב זלץ בסמוך לפארק מימין לשביל

רחוב הרב כלפון בשטח הפתוח

רחוב משה הכהן בשטח הפתוח.

ארמון הנציב

רחוב מאיר פינשטיין לאורך כל הרחוב

בין רחוב אבשלום חביב לרחוב על,ר בשטח הפתוח

רחוב אליהו חכים ורחוב אנוסי משהד במפגש הרחובות בשטח הפתוח

רחוב אליהו לנקין בשטח הפתוח.


כללי הבטיחות והנחיות  שירותי הכבאות וההצלה להדלקת מדורות במרחב הציבורי

מיקום המדורה ייקבע בשטח נקי מקוצים ועשים במרחק בטוח ממבנים ומתקנים. יש לגדר את המדורה מסביב באבנים כדי למנוע מילדים להתקרב אל האש. להרחיק כל חומרי בעירה ונוזל דליק מהמדורה וחל איסור מוחלט להחזיק בקרבת האש מיכלי גז או דלק.

מומלץ לנעול נעליים סגורות ללבוש מכנסיים אורכים וחולצנ להגנת הגוף מפני גיצים גחלים ועקיצות זוחלים ושרצים ארסיים הנמשכים לחום האש. הדלקת המדורה  תיעשה אך ורק ע"י בוגרתוך שמירה על כללי הבטיחות. הוספת קרשים לליבוי האש תיעשה בזהירות המיברית. הבערת משורות בחורשות ויערות מותרת רק במקומות המסומנים והמיועדים לכך. יש להחזיק דלי מים בקרבת המדורה.

חל איסור מוחלט להבעיר אש בפארקם ,בגנים ציבוריים בקרבת מתקני משחק, ריהוט גן ספסלי ישיבה ברחובות ובגנים אין לשפוך/להתיז דלק על האש הבוערת.פעולה זו מסוכנת עלולה לגרום לפגיעה בנפש. חל איסור מוחלט לזרוק למדורה מיכלי תרסיס, חזיזים נפצים או קליעי נשק העלולים להתפוצץ ולפגוע בשוהים סביב המדורה.  כמו כן לא להשליך חפצים הפולטים חומרים המסוכנים לבריאותינו:פלסטיק, קלקר, טסבסט משטחי צבע וכד'. חל איסור מוחלט להבעיר מדורה תחת קווע חשמל וטלפון, בקרבת עצין שיחים מתקני דלק וגז וכד'. אין לישון בסמוך למדורה אין להשאיר מדורה בוערת ללא השגחה. אין לגעת במוליכי חום שבאים במגע עם האש .

בסיום החגיגות, יש לוודא כיבוי מוחלט של המדורה על ידי שפיכת חול או מים.

העירייה מבקשת מהציבור בכל מקרה של אירוע חריג להזעיק את מכבי האש – 102.

שירותי הכבאות וההצלה ייכנסו לכוננות ויתוגברו  המשמרות בכח אדם. לפני הדלקת המדורות ייצאו  לוחמי האש לסיורים מוקדמים עם נציג המשטרה, הפיקוח העירוני ומחלקת הגננות בכל השכונות והמקומות בהם ידליקו מדורות. לוחמי האש ייתנו הנחיות לחוגגים לשם אבטחה ולמניעת סכנות לנפש ורכוש.