להלן רשימת האירועים:

חגיגות עצמאות בירושלים ערב יום העצמאות, ג' באייר תשע"ט 8.5

עצמאותה

תפילת יום העצמאות ושירה בציבור מול החומות

18:30 | פארק טדי חוצות היוצר

18:30 שירים בין זיכרון לעצמאות

19:00 תפילת יום העצמאות עם להקת חברים לניגון

20:30 שירה בציבור עם שרים בגינה

אפטר  Dj Balaboosta  

כניסה חופשית, על בסיס מקום פנוי | אירוע מונגש

 

תפילה חגיגית בכותל המערבי  

הכותל המערבי                                                                                                                       

20:00-הרקדה בליווי נגנים ושירה.

 

טיילת אלרוב

23:00 | שדרות ממילא

סטודנטים חוגגים מול חומות העתיקה

חגיגת יום הולדת למדינה עם אגודות הסטודנטים 

כניסה בתשלום

 

מגדל דוד | 20:00

מגדל דוד, אגף תרבות וקבוצת שוק 1 נפש הומיה

סדנאות, מסיבה והופעה של טייני פינגרס עם שי בן צור

כניסה בתשלום

במה מרכזית

21:30 | גן העצמאות

 

מנחה: אלעד עמדי

מיכאל גריילסאמר, אור בן עטר, מוטי טקה, התקווה 6, דודו אהרון ושרית חדד

22:30, 24:00 זיקוקין דינור מעל גן העצמאות

21:30| כיכר ציון

מנחה Dj ינון שאזו

אתי לוי, רגב הוד, רפאל דהאן עם להקת עדן ופריצת דיסק

22:00 | מסיבות רחוב

רחוב יפו 23   טכנו האוס :   DJנויה,  DJמאור ראובן,  DJ אליאור אלימלך

רחוב יפו 32    FREESTYLE : DJ שלומי,  DJ יעל בלאו,  DJרועי ברכה

מדרחוב בן יהודה   דאנס ישראלי :  DJברק קפילוטו ,  DJתמיקס,  DJיובל זך 

[email protected]

הקרנות וידיאו וסאונד במרכז העיר

חווית שוטטות על-חושית. בניינים היסטוריים מקבלים חיים, צבע וצליל

שרים עצמאות

 

21:30 | כיכר ספרא

מנחה: מוטי פרנסיס

בהשתתפות: ענבל גרשקוביץ, דני סנדרסון

רוקדים עצמאות

24:00-3:30

הרקדה המונית עם המרקידים:

אילן סוויסה, הילה מוקדסי, יוסי מיארה

שוק מחנה יהודה מסיבות רחוב

23:00 עד 04:00

 

מוסיקת עולם       שקמה ערמונים    - מעיין איצקוביץ, נועה ברודצקי

 

פריסטייל חאפלה   שקמה בית יעקב – DJ PNINA,  רם שפינוזה    באבא גזומבה

 

טכנו טראנס בית עיני -        רז יוסף, בר לוי,  דור לו

 

חגיגות ערב עצמאות במינהלים הקהילתיים

19:30 | גבעת מרדכי

רחבת ביה"ס ממ"ד גבעת מרדכי, רח' סרנה 2

הרקדה, מופע בלונים, תזמורת בעזרת ה- gam עם הזמר שמוליק ישורון, הזמר אהרון רזאל

מופע פירוטכניקה ולייזר לאורך כל הערב

 

20:00 - בית הכרם – במגרש הספורט של המינהל

מתחמי הפעלה לילדים, פינות זולה מחצלות וכריות, דוכני אוכל, די.ג'יי

במוצאי יום העצמאות – בשעה 20:00 ערב שירה בציבור משירי ארץ ישראל באולם הכניסה למינהל

 

20:30 | יובלים

פארק דניה

הופעות מקומיות, מופע דיוואן אל בנת, ישי לוי

23:00 זיקוקין דינור

 

20:30 | בית רוס

רח' הרב מימון

הלהטוטן מאיר אטדגי, דוכנים, דמויות שטח, בלונים, הזמר אהרון רזאל,  ביני לנדאו, להקת כנפי רוח

22:30 זיקוקין דינור

 

20:30 | חומת שמואל

רחבת הסופר פארם

להקות מקומיות, המופע של לולי, מתנפחים ולונה פארק, הזמר אור בן-עטר ואבי מוטרו

22:30 זיקוקין דינור

 

20:30 | תלפיות מזרח

טיילת ארמון הנציב

הופעת מקומיות, האחים שטרית, להקת שלווה

22:15 זיקוקין דינור

 

20:30 | רמות אלון

רחבת המינהל הקהילתי

חגיגת עצמאות: קבלת פנים בזולה, די. ג'יי ותחנות מולטימדיה, דמויות שטח, חלוקת גלידות וקרפים

שירה בציבור באולם

 

20:30 | פסגת זאב

כיכר טוניק

מסיבת עצמאות עם ירון אילן ועושים שמח, הזמר לואי עלי, די.ג'י אלעד גלילי

21:45, 22:45 זיקוקין דינור

 

20:30 | הגבעה הצרפתית

חצר המינהל הקהילתי

קרנבל עצמאות, על האש קהילתי, הרקדה

21:30 זיקוקין דינור

 

20:30 | הרובע היהודי

כיכר בית כנסת החורבה

תפילה חגיגית, הרקדה עם להקת נושאי הכלים

 

20:30 | קטמון ח'-ט'

חצר המינהל הקהילתי

אירוע עצמאות ססגוני

 

20:45 | גילה

פארק זיידנברג 

מצעד דגלים, להקת מחול זוז גילה, רגב הוד, ספיר סבן, DJ לנוער

23:00 זיקוקין דינור

 

21:00 | גנים

שלוחת גבעת משואה

קבלת פנים חגיגית, כיבוד, מופע העבריים מדימונה

 

יום העצמאות במוסדות התרבות

יום חמישי, ד' באייר תשע"ט 9.5

 

 

בית הקונפדרציה פיוט ועצמאות                                                        

21:00 | אלעד גבאי ולהקת "אתניקה" הירושלמית בחגיגה קצבית, שמחה ובועטת של שירים ופיוטים חדשים וישנים, פיוז'ן חדש וישן, מזרח ומערב.                                                                                            

כניסה ללא תשלום. מתחם התחנה הראשונה רח' דוד רמז 4 | טל' 02-6245206

 

בית עגנון          

ממלכת הסיפורים - חגיגה עברית בבית עגנון לכל המשפחה

10:30 סיורים מומחזים בעקבות דמויות מהספרים

12:00 מפגש עם הסופרת אבירמה גולן והמאיירת רוני פחימה

13:00 סדנאות כתיבה, איור וקומיקס

13:30 הצגת ילדים למה בכה הדג

שעות פתיחה  10:00-16:00

ללא תשלום. בית עגנון רח' קלאוזנר 16 | טל'  02-6714876

 

מוזיאון ארצות המקרא חולמים מציאות                                                              

13:00- 10:15 - 6 סיורים בגלריות המוזיאון     

11:00-12:30 - שרהל'ה שרון שירה בציבור                                                      

כרטיסים יחולקו עם פתיחת המוזיאון                               

כניסה למוזיאון ולאירועים ללא תשלום                                          

המוזיאון פתוח בשעות 10:00-14:00. רחוב סטפן וויז 21 קריית המוזיאונים | טל' 02-5611066

 

מוזיאון היכל שלמה       

10:30 פעילות לקהל הרחב - תצפית מרהיבה מגג הבניין על המטס האווירי                    

 11:15 סיור בתערוכה סיפורה של מדינה בהתהוות      

13:45- 12:30 יוסי אלפי וחברים בסיפורים על החלום לזהות ישראלית      

 כניסה ללא תשלום. רח' המלך ג'ורג' 58 | טל' 02-5889004 

 

מוזיאון חצר הישוב הישן

תיאטרון חי ימי הצנע - מחווה לתערוכה המתחלפת ממשבר לתקומה, סיפורם של מפוני הרובע היהודי       

  5 סיורים מודרכים בתערוכות בכל שעה עגולה בין 10:00-15:00 - משחק אינטראקטיבי לכל המשפחה

כניסה ללא תשלום. רח' אור החיים 6 הרובע היהודי | טל' 02-6276319

 

מוזיאון מגדל דוד           

10:00-16:00 חגיגת עצמאות: תחנות הדרכה, פעילות משפחתית עצמית בעקבות סמלי המדינה ועיר הבירה                              

16:30 – 17:45 ירושלים שבלב - גולן אזולאי במופע שירים וסיפורים על ירושלים  

כניסה ופעילויות ללא תשלום. כניסה למוזיאון תתאפשר עד לשעה 16:30.. שער יפו | טל' 2884*

מקום לשירה

בשיתוף המפעל וודסטוק ספרותי החוגג את ערכי השחרור והחופש

12:00-15:45 - 16 משוררים ו- 4 מופעים מוזיקליים                                                                              

12:00-17:00 בחצר המפעל - מכירת ספרים, סדנא להוצאת ספר לאור, אירוע ספרותי לילדים ולהורים בהשתתפות להקת אקוט .  

ללא תשלום. מתחם רח' המערבים 9, בין השעות 12:00-17:00 | טל' 02-6524601

סינמטק שירה בציבור (סינג אה לונג) עם הסרט הלהקה

19:30 הקרנה תחת כיפת השמיים על מסך ענק במדשאת הסינמטק, בקולנוע פתוח. את הסרט ילוו הדראגיסטיות ההומוריסטיות יוסלה ומוקשה לפני ובמהלך ההקרנה.         

תשלום, כנגד הרשמה מראש בקופות, באינטרנט או בטל' *9377. דרך חברון 1 | טל' 052-5654333

 

קבוצת התיאטרון הירושלמי      

17:00 - נמר חברבורות הפקה מוסיקלית, סיפור ארצישראלי מאת יעקב שבתאי   

21:00 - גב אל גב הדר גלרון פוגשת את מיכה ביטון. הוא מוסיקאי, היא קומיקאית. היא ילידת לונדון הוא יליד מעברות מפגש מרתק בין שני אמנים יוצרים.

 כניסה ללא תשלום. בית  מזי"א רח' מסילת ישרים 18 | טל'  02-6244584/6

 

תיאטרון האינקובטור

15:00 אנשים גדולים בארץ קטנה - סיפור הקמת המדינה לילדים בהומור, תנועה ודמיון       

20:30  בוז'ולה 13 אוטוביוגרפיות של אמנים צעירים המשתלבות זו בזו לידי קולאז' קברטי קומי                                

כניסה ללא תשלום. בית מזי"א רח' מסילת ישרים 18 | טל' 02-6543004

 

תיאטרון הקרון 

10:00-16:00 הפנינג חגיגי רחב היקף במתחם גן הפעמון למשפחות: מופע חוץ מוסיקלי, דמויות שטח כחול לבן, סדנת יצירה - בובות כחול לבן.  

11:00 | 12:30 הצגה הסנדוויץ הרעב באולם התיאטרון. 

16:00-17:00 מופע מרכזי צלילי הקשת באמפיתיאטרון בגן.

17:00-18:00 קרקס בצוותא.                                                                                                                            
כניסה ללא תשלום. להצגות באולם התיאטרון ובאמפיתיאטרון כנגד הרשמה מראש בכתובת האתר של התיאטרון.                          

 גן פעמון הדרור | טל' 02-5618514 שלוחה 111

 

תיאטרון פסיק  

11:00 - טובים השניים על חברות של שני ליצנים.        

12:30 | 16:00 בנעליים של גולדה - על מהלך חייה של גולדה מאיר, מאבקיה לצדק חברתי, אהבתה לספרים, אומץ ליבה ואישיותה הנשית. ציונות, פמיניזם, מנהיגות ועוד. לכל המשפחה.

בית מזי"א, מסילת ישרים 18, כל ההצגות ללא תשלום בהזמנה מראש באתר התיאטרון, או בטל'  02-6513663

 

תיאטרון קומקום בחצר מוזיאון הטבע

11:00-15:00 - מטס הקומקומים: תיאטרון בובות, ליצנות, מוסיקה, אקרובטיקה, תיאטרון מסכות ועוד בשטח גינת מוזיאון הטבע, וגם סיור תיאטרלי להכרת הגינה הקהילתית

ללא תשלום. חצר מוזיאון הטבע, רח' הרב מוהליבר שמואל 6 | טל' 050-7705389

 

מוזיאון ישראל  

חגיגה ישראלית במוזיאון ישראל

11:00-14:00 להקות מבית היוצר של הורה ירושלים בריקודי עם ישראליים מקוריים בשלל תלבושות והרקדה לקהל בהנחיית מימי קוגן.

המוזיאון פותח שעריו וכל מבקר מחליט כמה לשלם על הכניסה. כל סכום מאפשר כניסה למוזיאון.

שעות פתיחה 10:30-16:00, שד' רופין 11 קריית המוזיאונים | טל' 02-6708811

                                                                                                        

מוזיאון המדע   

פלסטיקולוג'י

הפנינג אביבי למשפחות וילדים העוסק בפלסטיק כחומר גלם ששינה עולמות, כולל הדגמות, סדנת בניה, מיצבי אמנות, תערוכת כדורי רגל שיצרו ילדים בקניה, סרט בתלת ממד "המסע אל החלל" הצגת מקור "פלסטיקטיבה" - 5 מופעים בין השעות 11:30-15:30.

כניסה בתשלום 10 ₪, ילדים מתחת לגיל 5 בחינם, סרט בתלת מימד - 5 ₪. שעות פתיחה 10:00-18:00, שדרת המוזיאונים 3, גבעת רם ירושלים |טל' 02-6544888

 

גבעת התחמושת

חוויה לכל המשפחה: סיורים מודרכים, מיצג אורקולי, סרטי מורשת, תערוכת צילומי ירושלים, תערוכת אמצעי לחימה של גדס"ר צנחנים ועוד.

כניסה ללא תשלום . פתוח בין השעות 10:00-16:00, רח' זלמן שרגאי | טל' 2967* , 02-5829393

       

 

מוזיאון מנחם בגין במרכז בגין

מסע אורקולי חוויתי ומרגש בעקבות חייו של המנהיג מנחם בגין

21 סיורים מודרכים בשעות 9:00-19:00 בשיתוף המועצה לשימור אתרים ומשרד התרבות והספורט

ללא תשלום ובתיאום מראש. רח' ש.א נכון 6 ירושלים | בטל' 02-5652011

תמונה: פלאש 90.