שר החינוך, נפתלי בנט, הודיע היום (ד') על זכייתו של חתן פרס ישראל בתחום חקר הגאוגרפיה, חקר ידע ארץ ישראל, חקר הארכיאולוגיה - פרופ' אמנון בן תור, בן 84 מירושלים, וברך אותו על זכייתו בפרס.

פעילותו הציבורית של פרופ' בן תור כוללת שורה של תפקידים שמילא וביניהם כהונתו רבת השנים במועצה הארכאולוגית ובוועד המנהל של החברה לחקירת ארץ-ישראל ועתיקותיה, וכן בהנהלה המדעית של מוזיאון ארצות המקרא.

בנימוקיה ציינה הועדה כי: "פרופסור אמנון בן-תור נמנה על השורה הראשונה של הארכיאולוגים בישראל, בעל מעמד בולט ומוניטין בינלאומיים ונמנה על החוקרים המובילים את המחקר הארכיאולוגי של ארץ ישראל. שמו הולך לפניו בזכות חפירותיו הרבות והמגוונות ופרסומיו המדעיים, שרבים מהם הפכו לנכסי צאן ברזל לחוקרים בארץ ובעולם. במשך כחמישה עשורים, הוא עסק במחקר, בניהול חפירות ארכאולוגיות, במיוחד מפעל החפירות היוקרתי בחצור, בפרסומן בהרבצת תורת הארכיאולוגיה לדורות של תלמידים ובהכשרת הדור הבא של חוקרים. חפירותיו נוגעות בפרקים שונים בתרבותה החומרית של ארץ ישראל למן האלף השלישי לפנה"ס ועד לראשית האלף הראשון לפני הספירה".


השר נפתלי בנט כתב בעמוד הטוויטר שלו: ״‫פרופסור בן תור נמנה על השורה הראשונה של הארכיאולוגים בישראל ועשייתו הפכה לנכס צאן ברזל.‬ ‫הוא מחבר בין עבר להווה, מנציח תרבות מפוארת ומביא כבוד רב למדינת ישראל בעולם.‬ מזל טוב אמנון״.

תמונה: צילום פרטי.