סכסוך עסקי בין משפחות ממזרח ירושלים הוביל לחטיפה ולקטטה בה נעצרו 39 בני אדםמשטרת ישראל עצרה הלילה 39 חשודים במעורבות בקטטה על רקע חטיפתו ותקיפתו של אדם תושב מזרח ירושלים אתמול.

אתמול בשעות אחר הצהריים איתרו שוטרים במהלך פעילות מבצעית באזור מבשרת ציון רכב פרטי השייך לתושב מזרח ירושלים, כשהוא נטוש ובו סימנים המעידים על מאבק ותקיפה.

במשך מספר שעות פעלו כוחות רבים של משטרת ישראל בהם שוטרי סיור, חוקרים, אנשי המעבדה לזיהוי פלילי, גורמי מודיעין ומסוק משטרתי שפתחו בחקירה תוך ניסיון לאתר את בעל הרכב, לגביו דווח ע"י משפחתו כי נותק עמו הקשר משעות הלילה.

אתמול, סמוך לשעה 20:00, הצליחו כוחות המשטרה לאתר את בעל הרכב באזור מחסום המנהרות שבדרום ירושלים כשעל גופו סימני תקיפה, ועלה החשד כי הוא נלקח בכוח לאזור השטחים, שם הותקף ע"י מספר חשודים, הוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים שם עדותו נגבתה ע"י חוקרי המשטרה. 

מחקירת המשטרה עולה החשד כי ככל הנראה הרקע למקרה הנו סכסוך עסקי בין משפחות.
בהמשך לכך, סמוך לשעה 22:00 הוזעקו שוטרים לאתר בניה שבשכונת רמת שלמה בעקבות דיווח על קטטה המונית. כוחות משטרה גדולים שהגיבו לדיווח והגיעו במהירות למקום, הפרידו בין המעורבים- תושבי מזרח ירושלים, ועצרו לחקירה 39 מהם.

עוד תפסו השוטרים אקדח שככל הנראה שימש את אחד החשודים.

פעולות המשטרה על רקע 2 אירועים אלו, שכללו הפעלתם של מאות שוטרים, גורמי מודיעין ואמצעים טכנולוגיים מגוונים, הביאו עד כה לחשד כי הקטטה ההמונית התפתחה על רקע המקרה הראשון, חטיפתו ותקיפתו של תושב מזרח ים בשטחים.

היום, יובאו מי מהחשודים בפני בית המשפט לדיון בעניינם.

במשטרה מציינים, המצב בו אותר הרכב באזור מבשרת ציון והממצאים הראשונים שנמצאו בו, מיד הדליקו את 'הנורות האדומות' לחוקרי המשטרה ונפתחה חקירה אינטנסיבית תוך הפעלתם של כוחות משטרה גדולים במהלך סוף השבוע במקביל למאמצים מודיעיניים, שהביאו לבסוף לאיתורו של בעל הרכב.

משטרת ישראל תגלה אפס סובלנות כנגד כל אדם הלוקח את החוק לידיים ומחליט שהוא עושה מעשה העלול לפגוע פיזית ונפשית באדם אחר, לרבות תקיפות וקטטות המוניות שלעיתים נגמרות בפציעות קשות ותוצאות טרגיות.
צילום: דוברות המשטרה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה