רישום בעייתי בספרי עמותה מירושליםכך עלה בביקורת של מס הכנסה בירושלים רבתי.

בעמותה לניהול גנים נמצא שכל ההכנסות מתשלומי ההורים במשך חודש בסך של 112,000 ₪ לא נרשמו בספרי העמותה. תגובתו של חבר ועד בעמותה לא איחרה להגיע והוא אמר: "אנחנו לא מוציאים קבלה כי הכסף מתקבל לידי הגננות אשר עושות ארוחות משותפות ומסיבות ראש חודש וכן קונות ציוד לגן". כשנשאל אם כך מהיכן מקבלות הגננות שכר השיב: "את המשכורות שלהן אנחנו משלמים מכספים שמתקבלים ממשרד החינוך". מבדיקת עסק למצבות שיש נמצאו הכנסות בסך 40,000 ₪ שלא נרשמו בספרים,  וכן חשבוניות שנרשמו על  חלק מהסכום ששולם בפועל. בנוסף, נמצאה מחברת שבה רשומות הכנסות מלקוחות שונים. תשובתו המתחמקת של בעל העסק היתה: "אני לא מסכים עם מה שרשום".. המשך הטיפול בבעל העסק הועבר למחלקת חקירות ירושלים והדרום.

המקרים האלו ונוספים ארעו השבוע, בעת מבצע ביקורת של מס הכנסה בבתי עסק בירושלים רבתי, אשר כלל 157 ביקורות, מהן עלה כי בקרב 8%  בלבד מבין העסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. למבצע, שנוהל בראשות פקיד השומה ירושלים 3, נבחרו בתי עסק בתחום המסחר, השירותים והמקצועות החופשיים. 

בביקורת בעסק לפתרונות חימום והסקה נמצאה העברה בנקאית שבוצעה לחשבון העסק בסך, 3,800 ₪ ולא נרשמה בספרים. תגובתו של בעל העסק היתה: "לא הספקנו להוציא קבלה אנחנו מקפידים לרשום". לעומתו בחנות לצילום ומכירת תמונות ממוחשבות נמצא צ'ק בסך 32,000 שהתקבל שבועיים קודם ולא נרשם בספרי החנות. בעל החנות מיהר להסביר למבקרים כך: "הייתי בחו"ל וחזרתי היום ורק אני רושם את הקבלות" המבקרים המשיכו ושאלו מדוע לא רשם את הצ'ק טרם נסיעתו לחו"ל ותשובתו היתה: "אני מוציא קבלות כשאני מטפל בתיק, אם הייתם נכנסים בעוד רבע שעה הצ'ק היה רשום". ובעסק לשיש נמצאה הפקדה של 20,000 ₪ שלא נרשמו בספרים. תשובתו של בעל החנות היתה: "אני קיבלתי את הצ'ק לפני שבועיים-שלושה ובנוכחותכם הוצאתי עכשיו חשבונית מס".

פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה