החלפת ראשי העיר ירושלים: משה ליאון נכנס רשמית לתפקידמשה ליאון, ראש עיריית ירושלים הנבחר, הגיע היום (שלישי) לכיכר ספרא והתחיל באופן רשמי את תפקידו בטקס חילופי ראשי העירייה.
"אתגרים רבים עומדים לפנינו, אך הראשון והחשוב שבהם בעיניי, הוא איחוד התושבים כולם תחת רוח טובה וחיובית"

היום, שלישי, באולם מועצת עיריית ירושלים, בכיכר ספרא נערך טקס חילופי ראש העיר ירושלים בין ראש העיר היוצא ניר ברקת לראש העיר הנכנס משה ליאון. 

באירוע נכחו יו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם, יו"ר ההסתדרות בירושלים, דני בונפיל, חברי מועצת העיר, בני משפחה של משה ליאון וניר ברקת והתומכים.

"הימים ימי החנוכה, חג שחרור ירושלים מידי זר, "אין כמו ימי החנוכה להמחיש שירושלים היא לבה של המדינה היהודית והמנוע המניע את הרוח היהודית". ליאון הוסיף כי "בתפקיד ראש העיר יש משהו מתעתע, שכן העיר גדולה מן התפקיד והתפקיד גדול מן האדם הנושא בו".

"מצד אחד 'זכיתי להתיישב על כסאו של דוד המלך', כפי שאמר ראש העיר היהודי הראשון דניאל אוסטר, מצד שני אני צריך לקום כל בוקר, לנקות רחובות, לבנות שכונות, לפתח עסקים ולגייס תקציבים",  אז אולי באופן שמיימי אני מתיישב על כסאו של דוד המלך, אבל באופן ארצי מסתדרים לפניי בתור ארוך כל תושביה של ירושלים, יהודים וערבים, דתיים וחילונים, ותיקים ועולים, צעירים ומבוגרים. לכולם אני מחויב וגם מבטיח, שלשירותם אקדיש את כל מרצי ומאודי".

"בירושלים ראיתי תמיד את המשימה העליונה, זו שכל חיי סבבו סביבה, אבל אל הובלתה אני בא אחרי שנים רבות וטובות בעולם המעשה", אמר ליאון, "כל מה שעשיתי בחיים הכשיר אותי לרגע הזה. כל הניסיון והוותק שצברתי, כאיש כספים, כאיש ניהול וכאיש ציבור, הכול מתנקז אל התפקיד הזה, שהוא פסגת שאיפותיי ומשימת חיי האחרונה בשירות הציבורי".

ניר ברקת, שכיהן כראש עיריית ירושלים במשך עשר שנים, נשא גם הוא דברים בטקס: "בוקר, בוקר בעשור האחרון התעוררתי עם תשוקה ושמחה בלב ויצאתי לשרת את בירת ישראל - עיר הקודש ותושביה. שום הישג בחיי, לא כמפקד בצה"ל ולא כיזם הייטק, משתווה לגאווה שאני חש היום על כך שעמדתי בראש העיר המרגשת הזאת, בירת ישראל ירושלים, ועל כך שניתנה לי הזכות להשפיע על עיצובה הפיזי, הכלכלי, הרוחני לדורות רבים קדימה. אני אוהב את ירושלים".

צילום: אורטל גנון.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה