עיריית ירושלים מצטרפת למאבק באלימות נגד נשיםלאחר שעשרות ארגוני נשים הודיעו שישבתו ביום שלישי, במחאה על מקרי האלימות האחרונים גם עיריית ירושלים מצטרפת ותשבית את פעילותה. כמו כן, יתקיימו שעורי הסברה במערכת החינוך הירושלמית במסגרתם ישוחחו המורים והתלמידים בחטיבות הביניים ובתיכונים על נושא חשוב זה. משה ליאון: ירושלים בירת ישראל אומרת לא לאלימות נגד נשים.

בהוראת ראש העיר הנבחר של ירושלים, משה ליאון, ובשיתוף ראש העיר היוצא, ניר ברקת, עובדות עיריית ירושלים שתבחרנה לשבות, ביום שלישי הקרוב 4.12 בהשבתה שמובילים ארגוני הנשים תוכלנה לעשות זאת מבלי שיופחת שכרן. 

עוד הורה ראש העיר הנבחר כי יתקיימו שעורי הסברה במערכת החינוך הירושלמית במסגרתם ישוחחו המורים והתלמידים בחטיבות הביניים ובתיכונים על נושא חשוב זה.

יוזמת המחאה על רצח הנשים שנולדה בדף הפייסבוק "אני אישה אני שובתת" סוחפת עוד חברות במשק לצד רשויות מקומיות גדולות וקטנות. ביום שלישי יתקיים להגדרת המארגנות "יום זעם" שבמרכזו שביתה ארצית, הפגנות ואירועי מחאה בעשרות מוקדים ברחבי הארץ, והתאספות ענק אזרחית שתתקיים ב-19:30 בתל אביב. 


משה ליאון: " החברה הישראלית צריכה להתייצב כאיש אחד, נשים וגברים, בני כל הדתות ולהגיד די לאלימות. הקלות הבלתי נסבלת של אלימות כנגד נשים צריכה להיפסק. הגיע הזמן שהחברה הישראלית תקום כולה כאיש אחד להיאבק בתופעה המזעזעת הזו. אנו בעיריית ירושלים  נתייצב בחזית המאבק ונקיים גם פעולות חינוך והסברה לבני הנוער כדי להסביר לדור הבא ולרתום אותו למאבק חשוב זה".


צילום: מרים אלסטר. 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה