מאות מתפללים צפויים לפקוד את הכותל המערביהיערכות מיוחדת בקרן למורשת הכותל המערבי לקליטת מאות האלפים שיפקדו את הכותל במהלך חג הסוכות

מדי שנה עולה מספר המתפללים בכותל בימים הנוראים. מראה הרבבות הגודשים את רחבת הכותל בשעות הלילה בשבוע מיוחד זה הוא חוויה בלתי נשכחת. הלילה ומחר צפויים רבבות להגיע לרחבת הכותל המערבי לאמירת הסליחות בשעה 00.15.

במקביל, ברחבת הכותל המערבי נערכים לבואם של מאות אלפי איש במהלך ימי חג הסוכות הבאים עלינו לטובה, לקיים את זכר עליה לרגל.

"הקרן למורשת הכותל המערבי" מעמידה סוכות בתרומתו של הנגיד ר' אלי קליינמאן הי"ו לטובת הציבור, כאשר באחת מהן יוצבו ארבעת המינים לזיכוי הרבים, ובמיוחד לנוהגים כדעת הרמב"ם שניתן לקיים מצוות ארבעת מינים מדאורייתא בחול המועד בירושלים לפנים מן החומה, גם כשלצערנו בית המקדש חרב בעוונותינו וכפי שנהג מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל.

ברכת הכהנים המסורתית תתקיים אי"ה ביום ד' , י"ח תשרי תשע"ט, ב' דחוה"מ סוכות.
תפילת שחרית בשעה 8:45
ברכת כהנים של שחרית בשעה 9:30
תפילת מוסף בשעה 10:15
ברכת כהנים של מוסף בשעה 10:30

הכהנים מתבקשים להגיע ולברך את ציבור ההמונים המבקש להתברך בברכתם. הקרן למורשת הכותל המערבי תעמיד לטובת הכהנים שתיה וגישה נוחה.

לאחר מכן תתקיים קבלת פני עולי הרגל על ידי הרבנים הראשיים לישראל הרשל"צ הגר"י יוסף שליט"א, והגר"ד לאו שליט"א ורב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הגר"ש רבינוביץ שליט"א.
בשנה שעברה התקיימו בראשונה ברחבת הכותל המערבי הקפות שניות מרכזיות עם תזמורתבהשתתפות אלפים. גם השנה יתקיים מעמד "הקפות שניות" מרכזיות במוצאי שמחת תורה בשעה 10:00 כאשר הקהל יוכל לרקוד ברחבה העליונה עם מאה ספרי התורה שברחבת הכותל המערבי.
 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה