שר החוץ של טוגו מגדולי ישראל בעולם - נטע אמש עץ ביד קנדי בירושליםהלך הנטיעה אמר שר החוץ דוסי "ירוק הוא צבע המסמל תקווה, ואני מקווה שאשוב לכאן לירושלים, ואראה כיצד העץ צומח ומשגשג".

אמש הגיע שר החוץ של טוגו, מר רוברט דוסי Robert  Dussey כאורח קק"ל ליד קנדי שבירושלים ונטע עץ חרוב. זהו ביקורו הראשון של שר החוץ דוסי בישראל, הנחשב מגדולי ידידי ישראל בעולם. במהלך הנטיעה אמר שר החוץ דוסי  "ירוק הוא צבע המסמל תקווה, ואני מקווה שאשוב לכאן לירושלים, ואראה כיצד העץ צומח ומשגשג".

נציג קק"ל, אלישע מזרחי מהחטיבה לגיוס משאבים ברך את דוסי וסיפר כי קק"ל נטעה עד היום מעל רבע מיליארד עצים ברחבי ישראל וממשיכה במלאכת הנטיעה. לדברי מזרחי הודות לידע המקצועי ולנסיון הרב, קק"ל נוטעת עצי פרי באזור יד קנדי כאלה שצמחו באזור גם בתקופת התנ"ך. בטקס הנטיעות הודה יורם אלרון סמנכ"ל אפריקה בנשרד החוץ לדוסי על אומץ ליבו ועל עמידתו לצד ישראל גם בזמנים קשים.

כשר חוץ של טוגו, דוסי הוא המוביל המרכזי  של מדיניותה הידידותית והתומכת של טוגו כלפי ישראל ונחשב לאחד מבעלי הברית המחויבים ביותר  לישראל ביבשת אפריקה. כשר חוץ הוא מנחה אישית את שגריריו לעמוד לצד ישראל בכל הצבעה רלוונטית  ומפקח על הביצוע.

תחת הנהגתו של דוסי, טוגו היא  היחידה ביבשת אפריקה אשר הצביעה נגד בהחלטה בנושא ירושלים בעצרת הכללית של האו"ם והצביעה נגד רוב ההחלטות האנטי ישראליות בסעיף 6 במועצה לזכויות אדם בג'נבה אשתקד. יצוין כי בשל כך הוא  נמצא תחת מכבש לחצים קשה, הן מצד מדינות ערב והן מצד גורמים בתוככי טוגו. ביקורו בארץ של דוסי וקיום מפגשים בדרג הבכיר ביותר, חיוני במטרה לחזק את ידיו ולהודות לו על ידידותו הנאמנה ועמידתו לצד ישראל גם כאשר הוא ניצב בודד בזירה. שר החוץ של טוגו הינו איש דת נוצרי ואיש אקדמיה בתחום הפילוסופיה הפוליטית.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה