תפילת ענק בכותל לכבוד יום ירושליםאלפי תלמידים מישיבות ההסדר והגבוהות הגיעו הבוקר לתפילה חגיגית לכבוד יום ירושלים בכותל המערבי. בישיבת ההסדר הכותל למדו מאות מהם בלילה שכולו תורה, ובמהלך היום נמשך שם הלימוד בהשתתפות ראשי ישיבות ועוד

בשירה וריקודים לאורך תפילת שחרית ציינו הבוקר אלפי תלמידים מישיבות ההסדר יחד עם תלמידים מישיבות גבוהות מכל הארץ שהתכנסו לרחבת הכותל יחד עם ראשי הישיבות והרבנים לחגוג את יום ירושלים. באירוע השתתפו עשרות רבנים  ובהם יו"ר מועצת איגוד ישיבות ההסדר, הרב חיים דרוקמן,רבה של ירושלים, הרב אריה שטרן, הרב זלמן מלמד, הרב ראם הכהן,  דוד פנדל, הרב חיים סבתו, הרב יצחק שילת, הרב ברוך וידר ועוד, לתפילה הגיע גם סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהאן וח"כ מוטי יוגב. את התפילה לשלום המדינה נשא הרב חיים דרוקמן בקול נרגש. 

קודם לכן בעצרת מרכזית שהחלה אמש ותימשך היום בישיבת הכותל השתתפו מאות רבות של תלמידים מישיבות ההסדר  ששמעו שיעורים ולמדו בחברותות במהלך הלילה. רב העיר ירושלים, הרב שלמה עמאר אמר כי "גם מי שלא מבין את עומקם של הדברים חשים כי מעולם לא היינו קרובים לגאולה השלמה כמו בימים אלו". 
"במלחמת ששת הימים. זכינו לניסים שלא היו מעולם והבעיה שלנו היא כשקורה הנס הלבבות מתלהבים ולא יודעים איך להכיל בנפשנו את הניסים והנפלאות, אך ההתלהבות עוברת ואנחנו חוזרים לשגרה - מי חכם וישמור אלה ויתבוננו חסדי ה', על החכמים לשמור את הדברים גם להמשך " הלימוד במשך יום ירושלים נערך לזכרו של הרב חיים ישעיהו הדרי זצ"ל, נשיא ומייסדה של ישיבת הכותל שהלך לעולמו החודש. את הלימוד פתחו המשתתפים בשירת הודיה של תפילת "הטוב כי לא כלו רחמיך.. כי מעולם קיוינו לך " בשל ארועי השבוע בצפון ותקיפת צה"ל את הכוחות האיראניים שסיכלה פגיעה בישראל. 

מולי יסלזון, ראש מטה איגוד ישיבות ההסדר אומר כי "לימוד התורה במהלך הלילה והיום, ביום ירושלים, הינו ביטוי נאצל של הודאה לבורא עולם ובונה ירושלים. השנה לצד ישיבות ההסדר הצטרפו אלינו ישיבות גבוהות רבות מכל הארץ לקיים ויעשו כולם אגודה אחת לעשות רצונך בלבב שלם".

הבוקר ימשך יום שכולו תורה בישיבת הכותל בהשתתפות רב העיר ירושלים ורבנים  רבים לכבודה של ירושלים. הארוע פתוח גם לציבור הרחב.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה