האם הר הזבל יהפוך להר של כסףשוב תושבי ירושלים הם בני ערובה לסכסוך בין ניר ברקת למשרד האוצר. הם סובלים ממלחמת התקציב של העירייה. האם עובדי עיריית ירושלים סבורים שזה הפתרון?

האם ההסתדרות מפעילה את עובדי עיריית ירושלים והורתה לעובדי התברואה לערום זבל ברחובות? זה מה שעשו העובדים הבוקר (א') שהפגינו בקרית הממשלה בירושלים, סמוך למשרד האוצר, וערמו זבל במספר רחובות באזור.

בגלל המחאה נחסמו לתנועה הרחובות זוסמן, קפלן ורופין. המשטרה מכוונת  את התנועה לדרכים חלופיות.

הרקע למחאה היא המחלוקת המתמשכת בין משרד האוצר לעיריית ירושלים בעניין העברתם של כספי "מענק הבירה" לעירייה.

ראש העיר ניר ברקת פנה במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשרי הממשלה וחברי הכנסת בדרישה להתערבות מיידית במשבר התקציבי שמשרד האוצר כפה על עיריית ירושלים. "התנהלות האוצר מהווה חציה של קווים אדומים והינה הפרה חמורה חסרת תקדים של הבטחה שלטונית. מדובר בלא פחות מהתעמרות משרד האוצר והעומד בראשו, בעיר ירושלים ובתושביה שבבסיסה שיקולים שאינם עניינים, נקמנות וניסיון לשים וטו על תקציבים שהמשרדים התחייבו להם". 

כזכור ממש לפני שנה כוסתה העיר בזבל בהוראת העירייה ומערכת החינוך הושבתה לשלושה ימים. השביתה בשנה שעברה עוררה זעם רב בקרב התושבים שרובם סבורים שמדובר בעניינים פוליטיים של ראש העירייה שמעוניין לשפר את מעמדו בליכוד.

בשנה שעברה גם הוקמה וועדה שתבדוק את הצרכים של ירושלים אך ועדה זו לא הגישה עדיין המלצות.

באוצר אומרים שהעירייה מנוהלת בחוסר יעילות, מעסיקה עובדים מעל לתקן ומשלמת משכורות גבוהות לבכירים רבים.

במטרה למנוע את הגירעון נאלץ אומרים בעירייה לבצע קיצוצים קשים וכואבים שיכללו: פיטורי עובדים, הקפאת איוש משרות, הפחתת שעות לעובדים, הקפאת תמיכות לעמותות רווה, נוער, ספורט ותרבות, קיצוץ נרחב בתקציבי המינהלים הקהילתיים ופעולות העירוניות. בנוסף, קיימת סכנת סגירה לפרויקט הצהרונים המוזלים בגני הילדים ובבתי הספר בשל היעדר תקצוב ממשלתי.

תגובת עופר ברקוביץ יו"ר התעוררות והמועמד לראשות העיר בנוגע למאבק ברקת בכחלון:"שוב ניר ברקת גורר את תושבי ירושלים למאבק אישי מפלגתי ופוליטי, שוב הזבל נערם ברחובות ועובדי התברואה בהוראת ראש העיר מלכלכים את הרחובות במקום לנקותם.

בשנים האחרונות גדל מענק הבירה בכל שנה, אנו תובעים את המשך הגדלת מענק הבירה, אך היום ברור יותר מתמיד שניר הוא נטל על העיר ותושביה, ניר הוא הבעיה של העיר ולא הפיתרון, הגיע הזמן לשחרר את העיר מניר".
 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה