משפחתו של המאבטח אשר אלמליח נפגשה עם צוות מד"א שהציל את חייומשפחתו של המאבטח אשר אלמליח שנפצע בפיגוע הדקירה בתחנה המרכזית בירושלים נפגשה עם צוות מד"א שהציל את חייו

צוות מד"א שטיפל באשר אלמליח, שנדקר בפיגוע הדקירה בתחנה המרכזית בירושלים לפני כשבועיים, הגיע השבוע לבית החולים שערי צדק, למפגש מרגש עם משפחתו במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים. למפגש המרגש הגיעו בת שבע אסייג, בת שירות במד"א שהעניקה טיפול רפואי ראשוני בזירה, החובש הבכיר חננאל אלבו, ונהגת הניידת טיפול נמרץ, החובשת הבכירה רבקה אור. בת שבע, הייתה בתחנה המרכזית במקרה בזמן שלא הייתה במשמרת, אך זיהתה במהרה את האירוע והעניקה טיפול רפואי ראשוני מציל חיים לאלמליח, עד הגעת צוות מד"א לזירה.

חננאל אלבו, החובש הבכיר שהגיע לזירה והמשיך את הטיפול, סיפר: "לאחר הטיפול הראשוני שהענקנו לאשר, פינינו אותו במהירות לבית החולים. שמחתי לשמוע שהטיפול בו מתקדם ושהוא חש טוב יותר". חננאל שנדקר בעצמו בפיגוע לפני 12 שנים, מכיר מקרוב את החשיבות של הגעה מהירה של צוותי מד"א, והסיף כי "היום אני חלק ממד"א כדי לתת את מרב חיי להציל חיים".

חובשת בכירה בניידת טיפול נמרץ של מד"א רבקה אור סיפרה לבני המשפחה: "כשהגעתי למקום וראיתי את מצבו הבנתי שהדבר החשוב ביותר בשבילו כרגע זה להגיע לחדר הניתוח. ביקשתי מאנשים שהיו בסביבה שיסייעו לנו כדי לצאת מהמקום מה שיותר מהר. תוך כדי טיפול העלנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופשוט טסנו איתנו לבית חולים כך שבתוך 9 דקות מרגע הדקירה היינו כבר בבית החולים. בחדר הטראומה החזקתי את ידו, הוא ביקש שאני אעזור לו והיה קשה לשחרר את היד"

בני משפחתו של אשר מאוד התרגשו מהמפגש שהתקיים, הם שוחחו עם בת שבע אסייג, בת השירות לאומי במד"א שהייתה עדה למתרחש והעניקה לאשר את הטיפול ברגעים הראשונים. שלומית אלמליח, אחותו של אשר, הודתה לצוות מד"א ואמרה: "המון המון תודות לכל התומכים בשבועיים האלה, ולצוות מד"א שפעל בזריזות, בזכותכם אשר חי".

לביקור התלווה ד"ר עופר מרין, סמנכ"ל רפואה ומנהל יחידת הטראומה בבי"ח שערי צדק שם מטופל אשר אלמליח: "אני חייב לתת פרגון מאוד גדול לצוות מד"א שטיפל באשר, העבודה שלכם בשטח היא מאוד מורכבת, אתם לבד וחייבים לשמור על קור רוח ושיקול דעת. אין ספק כי החלק שלכם בשרשרת ההצלה היה קריטי ותרם להצלת חייו, המהירות שבה הבאתם את אשר לחדר הטראומה תוך כדי טיפול ראשוני ודיווח נכון הובילה לכך שבתוך 15 דקות מרגע הדקירה הוא קיבל בחדר הטראומה את הטיפול הקריטי שהציל את חייו. מהמעמקים שבהם הוא היה אנחנו בהחלט רואים שיפור וכולנו מקרינים מזה אופטימיות. אנחנו תקווה שבתוך שבוע-שבועיים אשר יעמוד כאן ויחייך כשיראה אתכם כאן באים לבקר."

אלי בין, מנכ"ל מד"א: "סיפורו של אשר אלמליח הוא הסיפור של פעילות כוחות מד"א - מהירות לצד מקצועיות יוצאת דופן, וקשר עמוק עם מטופל שייחקק בלבם לעד. אני מאחל לאשר ולמשפחתו החלמה מהירה."

 

תמונות: דוברות מד"א 

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה