סיעת "ירושלמים" מצטרפת לקואליציהראש העיר ירושלים ניר ברקת, וסיעת "ירושלמים" בראשות חברת מועצת העיר פלר חסן-נחום, חתמו על כניסת הסיעה לקואליציה העירונית בעיריית ירושלים

על פי ההסכם, ראש העיר וסיעת "ירושלמים" מחליטים לחזור ולשתף פעולה על בסיס ההסכמים הקואליציוניים שנחתמו בתחילת הקדנציה במטרה לפעול במשותף לטובת הציבור הירושלמי בעיר, רווחתו, איכות חייו ושגשוגו. ראש העיר ונציגי הסיעה החליטו לשים בצד את מחלוקות העבר ולחזור ולשתף פעולה למען עתידה של ירושלים, לפעול למען מיתוגה ותדמיתה של העיר כלפי פנים כלפי חוץ ולהאיץ את פיתוחה הכלכלי של העיר.

במסגרת חזרת הסיעה להנהלת העיר, סוכם כי "ירושלמים" יובילו ויקדמו ביחד עם ראש העיר את פיתוחן ושדרוגן של השכונות בעלות האופי הפלורליסטי. הסיעה תוביל צוות חשיבה בשיתוף עם תושבי אותן שכונות, במטרה למפות את הצרכים הקיימים בשכונה, ולגבש רעיונות ויוזמות שיבואו לידי ביטוי בתכניות העבודה העירוניות לשנה הקרובה.

ראש העיר ונציגי "ירושלמים" הסכימו כי הם רואים במינהלים הקהילתיים זרוע עירונית חשובה ביותר, שמכירה את צרכי התושבים ומספקת להם מגוון רחב של שירותים. עוד סוכם, כי ראש העיר יפעל יחד עם נציגי הסיעה במטרה להרחיב משמעותית את הפעילות התרבותית במנהלים הקהילתיים ככלל, ובשכונות הפלורליסטיות בפרט, לרבות פעילויות בסופי שבוע, בדגש על משפחות צעירות ובמסגרת הסטטוס קוו, דבר שיבוא לידי ביטוי בתוכניות העבודה לשנה הקרובה.

סוכם כי במקרים בהם יתעורר קונפליקט בנושאי דת וסטטוס קוו יתאפשר לחברי סיעת ירושלמים לנהוג על פי צו מצפונם (יתואם עם ראש העיר).

נוסף על כך, הוחלט כי נציגי הסיעה יובילו ויקדמו את הנושאים הבאים ביחד עם ראש העיר: פתרון לסוגיית שטחי הכנסיות בירושלים, קידום פרויקט להשכרת אופניים בירושלים, שיפוץ מבני חינוך בשכונות הפלורליסטיות, בחינת יוזמות למתחמי דיור לעובדי הייטק  ובחינת חלופות לפתרון למערך הסעות תלמידים.

סוכם כי יו"ר הסיעה פלר חסן-נחום תמונה לסגנית ראש העיר, בכפוף לאישור משרד הפנים, כמו כן התיקים אותם יחזיקו סיעת "ירושלמים" (על פי חלוקה פנימית שתוחלט בין נציגי הסיעה) הנם: תרבות, בריאות הציבור, משנה לחנוך ואחריות על הגיל הרך, תחבורה, משפחות צעירות וסטודנטים, והועדות בראשן יעמדו נציגי סיעת ירושלמים הנן: תמיכות, תרבות, בריאות הציבור, תחבורה, צעירים וסטודנטים.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת ציין כי "אני מברך את סיעת ירושלמים על חזרתם לקואליציה העירונית, מקומם הנכון והטבעי כדי להשפיע, לשנות ולקדם את ירושלים הוא מתוך הקואליציה. בחודשים האחרונים התייעצתי עם חברי הסיעה בנוגע לקידום הקהילות הפלורליסטיות בעיר, כמו גם בנושאי ההסדרה שהגענו לגבי פאב המפלצת, מיזם  car2goשהחל ביוזמתם, פרוייקט השכרת האופניים ברחבי העיר וסוגיית קרקעות הכנסייה. הסיעה תחזיק בתיקים ותפקידים חשובים ומשמעותיים לעתידה של העיר ואני בטוח שנפעל יחד בשותפות מלאה למען עתידה של ירושלים ולמען חיים משותפים בירושלים של כלל המגזרים בשיח ובהסכמות".

יו"ר סיעת "ירושלים" פלר חסן-נחום הוסיפה כי "נייצג בקואליציה את האוכלוסייה החילונית, המסורתית והדתית-לאומית בעיר. הצטרפותנו כעת היא חשובה בכדי שנוכל להשפיע על התקציב העירוני לשנת 2018, ולקדם במסגרתו את האינטרסים של הציבור הכללי אותו אנו מייצגים. נפעל לשמור על האופי הפלורליסטי של שכונות שונות בעיר, נקדם מגוון רחב של אירועי תרבות בשבתות במסגרת הסטטוס קוו. בכוונתי לגבש תוך זמן קצר עם המנהלים הקהילתיים תכניות מפורטות ליישום המהלך, ולייצר אפשרויות בילוי ואירועי תרבות בשכונות הפלורליסטיות, שמתאימים למגוון רחב של אוכלוסיות המתגוררות בעיר".

 

תמונה: ג'קי לוי

 

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה