פותחים את שנת 2018 בנגישותמכללת אורט ירושלים פותחת קורס נוסף ללימודי מורשי נגישות בתשתיות מבנים וסביבה מסלול לימודי יחיד מסוגו בירושלים

מכללת אורט ירושלים, הממוקמת במרכז העיר פותחת קורס נוסף של לימודי מורשה נגישות בתשתיות מבנים וסביבה. מדובר במסלול לימודים ייחודי מסוגו בירושלים ועקב הביקוש הרב אליו נפתח קורס נוסף שיחל בתאריך 09.01.2018 . הקורסים הראשונים ללימודי מורשה נגישות ,שהחלו בשנה החולפת נחלו הצלחה גדולה. בקורסים אלה למדו בין היתר גם נציגים מעיריית ירושלים. הקורס מתפרס על פני 12  חודשים והוא מתקיים פעם בשבוע בשעות הערב.

על פי תיקון לחוק שיוויון זכויות לבעלי מוגבלויות (2005 ), אשר מטרתו להבטיח את כבודם וחירותם של בעלי המוגבלויות ולספק מענה לצרכיהם הייחודים,התווסף סעיף הנגישות אשר קובע כי "אפשרות הגעה למקום, תנועה והתמצאות בו, שימוש והנאה משירות, קבלת מידע הניתן או מופק במסגרת מקום או שירות או בקשר אליהם, שימוש במתקניהם והשתתפות בתוכנית ובפעילויות המתקיימות בהם, והכול באופן שוויוני, מכובד, עצמאי ובטיחותי."

חוק זה הביא לחיזוק המודעות כלפי נגישות עבור בעלי מוגבלויות בחברה הישראלית ובתוך כך מוסדות ציבור, מוסדות בריאות,מוסדות ממשל,מוסדות חינוך,אוניברסיטאות,חברות פרטיות ואף בתי קולנוע, מסעדות, פארקים, תחבורה ציבורית, בתי מלון וכדומה, חייבים כולם בנגישות מלאה כלפי בעלי מוגבלויות שונות.

העובדה כי החוק אף מחייב כיום העסקתו של מורשה נגישות במוסדות וארגונים,מעידה על חשיבותו הרבה של מורשה הנגישות בתשתיות וסביבה אשר אמור לייעץ למוסדות השונים לגבי אופן הנגשתם לבעלי מוגבלויות ולפקח על אכיפת החוק.החוק קובע כי בתהליך ההנגשה קיימת חובת היוועצות עם מורשה נגישות שהוכרו ככאלה לאחר הכשרה ייעודית בנושא.

מכללתאורט ירושלי םהיא היחידה והראשונה בירושלים,שמציעה קורס להכשרת מורשה נגישות בתשתיות, מבנים וסביבה, אשר מועבר ע"י מרצים מהשורה הראשונה בתחום. הקורס שאורכו חצי שנה נועד להכשיר מורשה נגישות מיומנים ומקצועיים ע"י הענקת הכלים,השיטות והאמצעים הנחוצים לביצוע משימותיהם כפי שמוגדרות בחוק.כמו כן,מטמיע הקורס את הנושא בקרב המשתתפים וחושף אותם לציבור בעלי המוגבלויות כך שיוכלו להוות סוכני שינוי מעבר להיותם מורשי נגישות. תכנית הלימודים כוללת תפיסות חדשות בעולם הבריאות והרווחה והצגת החקיקה העיקרית בתחום הנגישות,מרכיבים בתכנון הנגישות,ייעוץ ותכנון נגישות הלכה ומעשה ולבסוף הגשת פרויקט גמר.

קורס מורשה נגישות מיועד למהנדסי והנדסאי בניין או אדריכלות מדופלמים בעלי ותק של 3 שנים ומעלה אשר יכולים להעשיר את הידע המקצועי וליהנות מקורס ברמה גבוהה, שיעורים מרתקים, מרצים מובילים ואווירה ירושלמית אותנטית.

הדס ישראלי, מנהלת מכללת אורט ירושלים: "מכללת אורט ירושלים, כמכללה המכשירה וממקצעת בהתאם לצרכי המשק שמחה להוביל בירושלים את לימודי מורשה נגישות בתשתיות, מבנים וסביבה. כיום כל מבנה בעיר מצריך מורשה נגישות ואנו במכללה מקדמים בצורה משמעותית את התחום. לאור ההתעניינות הרבה אין לי ספק שגם הקורס החדש שייפתח ממש בקרוב יהיה מוצלח, פורה ומעניין". 

תמונה: יח"צ 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה