אישה חרדית בת 42 הביאה לעולם את ילדהּ ה-20התרגשות בחדר הלידה: יולדת בלידה ה-19 שלה ילדה בהדסה עין כרם. אישה חרדית בת 42 הביאה לעולם את ילדהּ ה-20, התינוק נולד בלידה טבעית ורגילה

התרגשות אחזה בצוות חדר היולדות 7 לאחרונה בהדסה עין כרם. היולדת עדכנה את הצוות כי זוהי לה לידתה ה-19 במספר, מבלי לדעת כי מדובר במספר שאינו שגרתי עד כדי כך שיעורר תגובות נרעשות. "הגעתי למשמרת בחדרי הלידה, ועם כניסתי לחדרה של היולדת, דווח לי שזוהי לידתה ה-19", מספרת המיילדת עליזה אלטמרק. "כמיילדת עליי להבין כמובן מי היולדת הנמצאת מולי, למי אני מסייעת בלידה. הקשר איתה מאוד חשוב. לכן התחלתי להעמיק בהיכרות איתה ובלידות הקודמות שעברה, בדקתי איתה באילו משקלים נולדו ילדיה, מהו המשקל המשוער בלידה הנוכחית, והיה לי חשוב להבין ממנה אם יש צורך כלשהו או רצון מיוחד לקראת הלידה עצמה, אם היא זקוקה לסיוע מכל סוג. היא מצידה הייתה רגועה ונינוחה".

הלידה של היולדת התקדמה כאשר עליזה לא עזבה את חדרה. "בשלבים הראשונים היא התפלאה שהלידה לא מתקדמת מהר כמו לידותיה הקודמות", מספרת עליזה בחיוך, "אבל הרגעתי אותה והסברתי שהתהליך יכול להשתנות בין לידה ללידה, והבטחתי לה שיהיה בסדר. ובאמת כך היה, לאחר התחלה מעט איטית התקדמה הלידה במהירות כשאני תומכת בכל שלביה ביולדת ובתוך כמה שעות הסתיימה בבכי מרגש ועדין של התינוק הטרי.

האמא מאוד התרגשה כאשר התינוק הועבר אל זרועותיה, מה שמראה שזו אותה אהבה ואותה ההתרגשות עם כל ילד שנולד ולא משנה כמה ילדים כבר יש בבית״.

מחלקת היולדות בהדסה, כמרכז לידות מוביל בירושלים אליו מגיעות ללדת היולדות הירושלמיות מכל המגזרים - וגם מזה החרדי, מורגלת במספרי לידות מרובים של נשים אך הפעם באמת מדובר בשיא עליו לא שמעו בבית החולים.  "אני מיילדת בהדסה כמעט 8 שנים, ועד כה פגשתי יולדות שהייתה זו להן הלידה ה-13, לא מעבר לכך. אבל האמת שבחדר הלידה זה לא משנה את היחס המיוחד שמקבלת היולדת מהמיילדת. מבחינת כולנו הגישה היא זהה: כל מה שחשוב לנו זה לתמוך ולהיות שם עבורה, לסייע בתהליך ושהלידה – לא משנה מה מספרה, תעבור כחווייה נעימה, בבטחה ובשלום". פרופ׳ שמחה יגל, מנהל המערך לנשים ויולדות בהדסה הדגיש כי בעולם מוכרים מספרים גדולים יותר של לידות לאישה אחת, וישנם מחקרים מרתקים בנושא, אך לא שמע על דיווח של מספר גבוה יותר בשנים האחרונות בישראל.

בתמונה, המיילדת עליזה אלטמרק, מחדרי הלידה בהדסה עין כרם. באדיבות: דוברות הדסה.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה