היום 'יום המורה'היום (ב') יתקיים 'יום המורה', יום שבו הציבור יביע את הערכתו והוקרתו למורות ולמורים, לגננים ולגננות, ולכלל עובדי ההוראה בישראל, על תפקידם בחינוך דור העתיד. החג החל ביוזמת ארגוני חינוך שהחליטו לפעול לקידום מעמד המורות והמורים בישראל

אירועי 'יום המורה' יתקיימו היום (ב') באלפי מוסדות חינוך ברחבי הארץ.

כמיליון חוגגים בכל רחבי הארץ, אלפי מוסדות חינוך, מאות יוזמות מקוריות ומרגשות. היום כאמור, (ב') יתקיים 'יום המורה', יום שבו הציבור יביע את הערכתו והוקרתו למורות ולמורים, לגננים ולגננות, ולכלל עובדי ההוראה בישראל, על תפקידם בחינוך דור העתיד. החג החל ביוזמת ארגוני חינוך שהחליטו לפעול לקידום מעמד המורות והמורים בישראל.

יום המורה יתקיים השנה בפריסה הרחבה אי פעם. קרוב ל- 200 רשויות מכלל מגזרי האוכלוסייה בישראל ייקחו חלק בחגיגות. הסלוגן שיוביל את יום המורה השנה הוא 'פשוט לומר תודה'.תלמידי מערכת החינוך במגוון גילאים שונים, יחד עם הורים רבים, יכינו לעובדי ההוראה מחוות מגוונות הכוללות:שליחת מכתבי תודה והערכה למורים, טקסים חגיגיים, החלפת מורים על ידי ההורים בכדי לאפשר למורים זמן מנוחה, ארוחות מפנקות, שיעורי יוגה, מסאז'ים, ועוד יוזמות מגוונות ומרגשות שיתקיימו בבתי הספר והגנים.

בעשרות רשויות מקומיות ברחבי הארץ יחגגו את 'יום המורה' על ידי ביקור ראשי הרשויות בבתי הספר, כרזות ברכה שייתלו ברחבי העיר ובחלוקת שי צנוע למורים. בכנסת יתקיים כינוס של ועדת החינוך והשדולה לקידום מעמד המורה בסימן 70 שנות הוראה במדינת ישראל,בנוכחות שרים וחברי כנסת. יתקיים גם אירוע בבית הנשיא בנוכחות רעיית הנשיא הגב' נחמה ריבלין ומורים ממגזרים שונים. "יום המורה" זוכה להכרה ושותפות של משרד החינוך ועשרות ארגונים חינוכיים בישראל, ביניהם ארגוני המורים, ההורים והתלמידים. הפעילות נתמכת בסיוע של קרן טראמפ וארגון LEAD לפיתוח מנהיגות.

במסגרת הפעילות אלפי תלמידים מהעבר ומהווה, שולחים מכתבים למוריהם וישנו חמ"ל מתנדבים שמאתר ומקריא את המכתבים למורים אשר זוכים לנחת והתרגשות. אזרחי ישראל מוזמניםלהצטרף לחגיגות ולשלוח מכתב דרך אתר "יום המורה", וצוות המתנדבים ישמח לשלוח אותם למורה: http://www.teachersday.org.il. עדכונים נוספים על הסיפורים והחגיגות ניתן למצוא גם בדףהפייסבוקשל "יום המורה".

בירושלים יתקיימו פעילויות יום המורה בכלל המגזרים, החל מממוסדות החינוך הממלכתי, אל החינוך הממלכתי דתי, הערבי והחרדי. 

ראש העיר יסייר בין בתי הספר בעיר, כל מורה יקבל שי מהעירייה וברחבי העיר יתלה שילוט המוקיר תודה למורים.

בכנסת יתקיים דיון בוועדת החינוך ובשדולה לקידום מעמד המורה.

אירוע בבית הנשיא במעמד אשת הנשיא גב' נחמה ריבלין (16:00-18:00).

בבת ים יצוין החג בסימן 'תודה לאנשי החינוך שעושים את ההבדל. במסגרת אירועי יום המורה שמתקיימים בעיר תעניק עיריית בת ים לכל אנשי החינוך שי צנוע כהוקרה על פעילותם החינוכית, כמו כן שלטי תודה יפרסו ברחבי העיר ובכניסה לבתי הספר, והנהלת העיר תערוך סבב בין בתי הספר על מנת לברך את המורים על פועלם לאורך כל השנה.

אגף החינוך בעיר יזם לקראת החג ערב מיוחד באחד מהברים בעיר בשם- "מורה על הבר", שהתקיים בבר הגורילה בטיילת בת ים, הערב ייערך ב-13.12.17 בשעה 20:00 במסגרתו 5 מורים מבת ים יתנו ארבע הרצאות בסגנון "טד" (כ-12 דקות להרצאה)

ברמת גן יסייר ראש העיר במגוון מוסדות חינוך ויודה למורים באופן אישי.בבית הספר בליך יחולקו שוקולדים למורים בכניסה לביה"ס עם ברכה מההורים, תלמידים יכינו מכתבים אישיים למורים שיחולקו במהלך היום. בהפסקה הגדולה – תתקיים ארוחה מפנקת למורים.

בראש פינה יתקיים ערב עם כל אנשי החינוך במועצה יחד עם פעילויות נוספות.

בתל אביב יתקיים בדיזינגוף סנטר יריד "חיים בריאים" עם המון הטבות למורים ויום המורה יצוין בכל רחבי העיר

בחיפה יתקיימו חגיגות בכל רחבי העיר בתוך מוסדות החינוך.

בנוסף, יתקיימו אירועים רבים בכל רחבי הארץ.

 

תמונה: מיכל פתאל/ flash 90


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה