שערי צדק: ניתוח מוצלח להסרת גידול מעצב הראיה מנע עיוורוןבת 67 אובחנה עם גידול שפיר אשר התפתח ליד תעלת עצב הראיה במוחה וגרם להידרדרות ביכולת הראיה שלה. ניתוח מורכב שבוצע בהצלחה במחלקה לנוירוכירורגיה בשערי צדק הוביל לשיפור ביכולת הראיה ומנע עיוורון

מ. (67) מאשקלון חוותה ירידה משמעותית ביכולת הראייה והחלה לסבול מאירועים חוזרים של הופעת כתמים שחורים בשדה הראייה. היא פנתה לרופא בקהילה שהורה לה על ביצוע בדיקת CT עיניים, אך למרבה ההפתעה הבדיקה לא הדגימה שום בעיה והסיבה להופעת הכתמים ולירידה בראייה לא אותרה. כחצי שנה לאחר מכן היא חוותה סחרחורת קשה ופונתה למיון בבית חולים אחר בארץ. בדיקת CT ראש שבוצעה שם הדגימה גידול שפיר המערב  את תעלת עצב הראייה בעין ימין ונשקלו הקרנות להסרת הגידול.

מ. חששה מפני אובדן ראייה, ולאחר ביקור במספר מרפאות עיניים ברחבי הארץ, פנתה לקבלת חו"ד נוספת אצל ד"ר נבו מרגלית, מנהל המחלקה לנוירוכירורגיה בשערי צדק ומומחה בביצוע ניתוחים מורכבים של גידולים המערבים את עצב הראיה. ד"ר מרגלית קבע על סמך תוצאות ההדמיה, ובדיקות הראיה כי יש  מקום לביצוע ניתוח ואף הזהיר כי בניגוד למה שנהוג לחשוב, ההקרנות עלולות לגרום לנזק בלתי הפיך.

לפי ד"ר מרגלית, בגידולים המערבים את עצב הראיה ובעיקר את אלה הנכנסים גם לתעלת עצב הראיה, קרינה עלולה להחמיר את הפגיעה בראיה ואף לגרום לעיוורון. לעומת זאת, בניתוח ניתן לשמור על תפקוד העצב ואף לשפר אותו.

מ. לא התלבטה, היא מתארת כי במהלך הפגישה, לאחר מסע מפרך של מעבר בין רופאים, היא חשה כי היא בידיים טובות.  "הוא נתן לי כאלה כוחות ותקווה. לחץ לי את יד, ואיחל לשנינו בהצלחה", כך סיפרה.

בניתוח שארך כחמש שעות בטכניקת קרניוטומיה (פתיחת גולגולת) הגידול הוסר בהצלחה ומזל שוחררה לביתה במצב טוב. לדברי ד"ר מרגלית היא תהיה תחת מעקב אך תוכל לנהל שגרת חיים תקינה וצפויה להשתקם לחלוטין.

תמונה: דוברות שערי צדק 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה