האם תושבי ירושלים וסביבתה שומרים על לחץ אוויר בצמיגים?במהלך חודש אוקטובר הגיעו מתנדבי עמותת אור ירוק ליותר מ-70 יישובים בכל רחבי הארץ במטרה לבדוק את לחץ האוויר בצמיגי הרכבים ולוודא כי הנהגים נוסעים באופן בטוח וכי כלי הרכב שלהם מוכנים לחורף שבפתח

סה"כ נבדקו באזור ירושלים וסביבתה 830 כלי רכב, מתוכם ב- 258 נמצא לחץ אוויר לא תקין שהם מהווים 31% מכלל הרכבים שנבדקו.

במהלך הבדיקה המתנדבים הדגישו בפני הנהגים את חשיבות בדיקת לחץ האוויר בגלגלים ובדיקת תקינותם לעיתים תכופות. המתנדבים הסבירו לנהגים את הסכנות הכרוכות בהזנחת בדיקת הגלגלים וכן נתנו להם דגשים אליהם יש לשים לב במהלך הבדיקה, כמו התאמת לחץ האוויר להוראות יצרן הרכב, שנת ייצור הגלגלים, דגשים בנושא החלפת צמיגים ועוד.

באזור ירושלים הגיעו מתנדבי אור ירוק למעלה אדומים, גוש עציון, מבשרת ציון וקריית יערים:

  • בירושלים נבדקו 464 כלי רכב ונמצא כי ב- 156 מהם לחץ האוויר בצמיגים לא היה תקין.
  • במעלה אדומים נבדקו 96 כלי רכב ונמצא כי ב- 13 מהם לחץ האוויר בצמיגים לא היה תקין.
  • בגוש עציוןנבדקו 110 כלי רכב ונמצא כי ב- 38 מהם לחץ האוויר בצמיגים לא היה תקין.
  • במבשרת ציון נבדקו 110 כלי רכב ונמצא כי ב- 36 מהם לחץ האוויר בצמיגים לא היה תקין.
  • בקריית יעריםנבדקו 50 כלי רכב ונמצא כי ב- 15 מהם לחץ האוויר בצמיגים לא היה תקין.

עמותת אור ירוק: "החורף מתקרב והגשם כבר כאן. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייב כבר עכשיו להגביר את המודעות בקרב הנהגים לחשיבות תקינות הצמיגים בחורף. חשוב לבדוק את לחץ האוויר בצמיגים באופן שוטף ובפרט לקראת החורץ כאשר נהיגה בכביש רטוב או בוצי מקשה על אחיזת הכביש. הצמיגים מהווים את הקשר שבין הרכב לכביש ותקינותם יכולה להציל חיים ולמנוע תאונות מיותרות".

באופן כללי, מתנדבי העמותה בדקו למעלה מ 5,700 כלי רכב ברחבי הארץ, כאשר ב- 40% מכלל הרכבים שנבדקו נמצא לחץ אוויר נמוך ולא תקין. נוסף על הבדיקה, חילקו המתנדבים עלון הסברה ובו מספר טיפים לנהיגה בטוחה. פעילות המתנדבים נעשתה בשיתוף עם חברת "דלק ישראל", שבתחנות הדלק שלה התמקמו רבים מן המתנדבים.

לחץ אוויר לא תקין גורם גם לשחיקת הצמיג, ובנוסף עשוי לגרום לצריכת דלק גדולה יותר, ומעמיד את נוסעי הרכב בסכנה אמתית. המתנדבים הסבירו כי יש לערוך בדיקת צמיגים אחת לחודש, משום שלחץ האוויר יורד תמידית.

צילום: עמותת אור ירוק 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה