15 חשודים, המוכרים למשטרה כפעילי ארגון להב"ה, נעצרו/עוכבו הלילה במסגרת חקירת משטרה בחשד כי פעלו לאתר ולאיים על בני מיעוטים שקיימו קשרים עם נערות וצעירות יהודיות. החשודים הובאו לחקירה ביחידה המרכזית בחשד לעבירות איומים.

לדברי המשטרה "במהלך התקופה האחרונה התמודדה המשטרה, בשיתוף שירות הביטחון, עם מספר אירועים של תקיפות והתנכלויות לבני מיעוטים בירושלים על ידי פעילי ארגון להב"ה וזאת על רקע סוגיית ההתבוללות. בתוך כך, זוהו גם ניסיונות מצד חברי הארגון להרחיב את פעילותו.
ההחלטה על קיום חקירת המשטרה ועיכוב/מעצר הפעילים נועדה לגדוע את התופעה ולמנוע את המשכיותה, במקביל למניעת הקצנה מצד פעילות חברי הארגון ולפגוע באחר על רקע לאומני גזעני. משטרת ישראל תפעל בכל מקום בו עבריינים לוקחים את החוק לידיים, מאיימים, סוחטים ופועלים באלימות מכל סיבה שהיא לשם שמירה על שגרת החיים התקינה".
 
הפרשה החלה בחקירה סמויה ומורכבת שהובילה לחשיפת פעילות מאורגנת, מתוכננת ומתוזמנת שבוצעה, עפ"י החשד, על ידי החשודים המוכרים כחברים בארגון להב"ה ופועלים למניעת 'התבוללות'.
כאמור, במבצע מורכב שבוצע הלילה במהלכו פעלו כוחות משטרה בו זמנית במספר מקומות בארץ הגיעו החוקרים לבתיהם של 15 חשודים, ביצעו חיפושים וחלקם עוכבו/ נעצרו. בין העצורים גם יו"ר ארגון להב"ה , בנצי גופשטיין. כלל החשודים הובאו לחקירה ביחידה המרכזית, ובהמשך יוחלט מי מהם יובא בפני בית המשפט לדיון בעניינו. מהמשטרה נמסר כי החקירה נמשכת.

עורך דינו של גופשטיין, איתמר בן גביר טען כי המעצרים נובעים מלחץ של הרפורמים להעמיד את גופשטיין ולהב"ה לדין. זאת משום שבעוד שבועיים אמורה למסור המשטרה את תגובתה לעתירה של הרפורמים שדורשים להעמיד לדין את גופשטיין וארגון להב"ה. "לא מן הנמנע", אמר בן גביר "שכחלק מהלחץ של אנשי השמאל הקיצוני המשטרה משמשת כעושה דברם, מיישרת קו ועוצרת פעיליל להב"ה במעצר ראוותני מבלי לטרוח לזמנם לחקירה".

תמונה: משה שי/ flash 90