ראשיתה של החקירה הסמויה החלה לפני כחודש עם קבלת תלונה במשטרה מחברת השכרת כלי רכב, לפיה נגנב רכב השייך לסניף החברה בירושלים.

במהלך החקירה הסמויה שהתנהלה ביחידה המרכזית, חשפו החוקרים את שיטת הפעולה של שני חשודים שנעצרו אשר פעלו כחוליה בשיטה מתוחכמת. מהחקירה עולה כי חברי החוליה נהגו לפנות לחברות השכרה מהם שכרו כלי רכב למשך מספר ימים. 
 
במהלכם, עפ"י החשד , התקינו ברכב מכשיר איתור וכן ביצעו התאמות ושינויים טכניים ברכב שאיפשרו להם לפתוח את הרכב ולהתניעו.
לאחר שהחזירו הרכב לחברה,  איתרו מיקומו באמצעות מכשיר האיתור אותו התקינו, וגנבו אותו.
החוקרים שפענחו את שיטת הפעולה של החוליה ביצעו פעילות מבצעית סמויה ומתוחכמת, שבמהלכה נתפס רכב ובו מכשיר האיתור, ורגע לפני שהחשודים מימשו את תכניתם הם נעצרו ע"י השוטרים.
 
בחיפוש שנערך בבתיהם של החשודים נתפסו מפתחות של כלי רכב, טלפונים ניידים ומחשב נייד שעפ"י החשד שימש לאיתור הרכבים. החשודים (25,27 מזרח י-ם) הובאו לחקירה ביחידה המרכזית בירושלים בחשד להתפרצות וגניבת רכב, במהלכה נקשרו למיוחס להם.
מעצרם של החשודים הוארך על ידי בית המשפט עד ליום ב'. 
החקירה נמשכת וצפויים מעצרים נוספים.
במסגרת החקירה המשטרה פועלת לאיתור קורבנות נוספים.
 
מהמשטרה נמסר כי מדובר בחקירה שהובילה תוך זמן קצר לחשיפה ופענוח שיטה מתוחכמת בה פעלו חברי החוליה, של  התפרצות וגניבת כלי רכב. משטרת ישראל משקיעה מאמצים נרחבים בדגש לפעילות פלילית המתבצעת באופן שיטתי מתוחכם ומאורגן ופועלת לחשוף ולגדוע פעילות החשודים עוד בשלביה הראשוניים.כל זאת במטרה להביא החשודים לדין ולמנוע פגיעה ברכושו של האזרח הנורמטיבי שומר החוק.


תמונה: דוברות המשטרה