בחודש האחרון הגיעו לחברת החשמל 4 סטודנטים מ-4 מדינות שונות להתמחות של כחודשיים בחברת החשמל כחלק מפרויקט "אורות עולם". התוכנית מוכרת לסטודנטים הזרים כחלק ממערך לימודיהם.

דיוויד ג'יימס, סטודנט מהודו הלומד הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהודו, מספר כי "רציתי להגיע להתמחות בחברת החשמל על מנת ללמוד ולקבל ניסיון מעשי כיצד מפתחים אנרגיה. נחשפתי דרך כתבה שקראתי ש69% מייצור החשמל בישראל הוא כתוצאה משימוש בגז לעומת המדינה שאני מגיע ממנה, הודו שמסתמכת על ייצור פחם על פי צרכים גדלים בתחום האנרגיה".

סמנכ"ל משאבי אנוש וארגון בחברת החשמל, עמית אוברקוביץ' מוסיף ואומר: "חברת החשמל שותפה לפרויקט אורות עולם זה למעלה מ-7 שנים. החברה חרטה על דגלה את מדיניות ההעסקה הרב גונית ותוכנית ההתמחות הבינלאומית הינה חלק מתפיסה זו. בזכות ההשקעה המקצועית בתוכנית ההכשרה והרצינות מצד העובדים והמנהלים המארחים, חברת החשמל הפכה למקום התמחות פופולרי בקרב הסטודנטים הזרים ".

ברוריה זומר-פדידה, מזכירת IAESTE ישראל ומנהלת היחידה להכוון קריירה ו-IAESTEבטכניון, מספרת על שיתוף פעולה הנמשך לאורך שנים רבות בין חברת חשמל, הטכניון וארגון IAESTE העולמי. במסגרת שיתופי הפעולה, סטודנטים מרחבי העולם רוכשים ידע וניסיון בתחומים טכנולוגיים מגוונים, במוסדות אקדמיים, חברות הייטק וכמובן חברת חשמל. מבקשת לציין בהזדמנות זו את הוקרתינו ותודתנו העמוקה לצוות אגף משאבי אנוש, על המאמצים הרבים אותם משקיעה בהפעלת התוכנית בחברת חשמל. כמו גם, לכל אותם אחראים בחברת חשמל, שמטפחים את הסטודנטים שמגיעים אליהם במסירות רבה.

התוכנית פונה לסטודנטים מחו"ל לקראת סיום תואר ראשון וחלקם במהלך לימודי תואר שני, המעוניינים לקבל הכשרה טכנולוגית ובכך מאפשרים לסטודנטים מהטכניון ומאקדמיות נוספות בארץ, לצאת להכשרות טכנולוגיות בחו"ל במקביל. שיתופי פעולה אלו מעמיקים את הקשר בין התעשייה לאקדמיה בארץ ובעולם ומחזקים את מעמדה הטכנולוגי, התרבותי והחברתי של חברת חשמל ומדינת ישראל.