פותחים שנה בהצטיינותכפר הנוער "עין כרמית" בירושלים,זכה בפרס החינוך לפנימיה מצטיינת מטעם המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך

השבוע נערך טקס פרס החינוך לשנת תשע"ז של המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך הטקס נערך בכפר הנוער "חוות הנוער הציוני" בירושלים.

המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך מפקח על בתי ספר אזוריים על יסודיים ועל כפרי נוער ופנימיות חינוכיות, ובכלל זה כפר הנוער "הודיות" שליד טבריה

פרס החינוך של המינהל ניתן השנה ל- 7 מסגרות חינוך בית ספריים ופנימייתיים ולאנשי חינוך  המייצגים עשייה חינוכית במיטבה, איכות ומצוינות בחינוך.

במסגרת הטקס, המינהל העניק לכפר הנוער  עין כרמית פרס חינוך בקטגוריית פנימיה מצטיינת.

את הפנימיה ניהל בעשור האחרון יניב ויצמן שהוא גם בוגר הכפר. ויצמן החל את דרכו בעין כרמית כחניך ובהמשך חזר לעבוד במקום  ומילא מגוון תפקידים במשך 23 שנה, שהאחרון בהם הוא, כאמור, מנהל פנימיה.

ויצמן סיים את תפקידו ואת שנת הלימודים החדשה יפתח אלי אליהו שנבחר כמנהל הפנימיה ושימש בשנים האחרונות כסגנו.

ד"ר בני פישר, מנהל המינהל ובעז קלומבוס, מפקח על החינוך הדתי במינהל ויו"ר ועדת הפרס, העניקו את תעודת ההצטיינות למנהל הפנימיה, יניב ויצמן, וציינו כי "כל מי שנכנס בשערי פנימיית "עין כרמית" חש את עומק הביטוי כי פנימייה היא בית. האווירה, החום והמאמץ הכולל לתת לכל חניך וחניכה תחושת שיכות ונעימות נראים דרך הקירות, הגינות ותחושות הילדים והצוות.

האמון ושותפות החניכים בכל שגרות החיים בפנימייה, עושר הפעילויות והפיתוח האישי שניתן לכל אחד, יוצרים אווירה ייחודית של רצון לנתינה המקדמת התפתחות ואמונה של כל נער ונערה בעצמם וביכולותיהם.

צוות הפנימיה מחוייב ומגוייס לרווחת החניכים ולקידומם. בניית תוכניות אישיות לצד קשר אישי מובנה ומשמעותי יוצרים אפשרות לקידום אישי.

תוכניות מיוחדות המשלבות קהילות בעלות צרכים מיוחדים עם ילדי הפנימיה יוצרות חוויה ייחודית ומעצימה.

ההורים הינם חלק משמעותי בתהליך הצמיחה של החניכים, על אף הריחוק הפיזי מהבית. שיתוף ומעורבות הורי החניכים מהווה יסוד משמעותי בעבודת צוות הפנימיה".

ד"ר בני פישר, מנהל המינהל, אמר בטקס: "הזוכים בפרס החינוך, ובכלל זה כפר הנוער "הודיות", משתייכים לקבוצה איכותית של אנשי חינוך ומוסדות חינוך מעוררי השראה המציגים מודל של מנהיגות,

נתינה והצלחה בהישגים לימודיים,  בהנחלת ערכים, בטיפוח אקלים חברתי ובגיבוש צוות מקצועי מסור שמובילים את התלמידים להצלחה".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה